REKLAMA

ZIEGLER otrzymuje zamówienie od Międzynarodowego Portu Lotniczego Kortrijk-Wevelgemna samochód ratownoczo-gaśniczy Z6

W środę, 10 marca 2021 roku, Ziegler Brandweertechniek, spółka zależna Grupy ZIEGLER z siedzibą w Winschoten w Holandii, otrzymała zamówienie na dostawę nowego ciężkiego lotniskowego samochodu ratowniczo-gaśniczego ZIEGLER Crashporttender-Kortemthek. Pojazd zostanie dostarczony w pierwszym kwartale 2022 roku.

ZIEGLER Producent

Crashtender będzie zbudowany na specjalnym, 3-osiowym podwoziu TITAN 6x6 ze skrętną tylną osią i będzie wyposażony w silnik Scania V8 o mocy maksymalnej 770 KM. Ponadto specyfikacja obejmie zbiornik na wodę o pojemności 12 000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 1500 litrów i 250 kg proszku gaśniczego. Kabina typu Z ma certyfikat ECE R 29-3 i gwarantuje najwyższą ochronę pasażerów. Do tego auto będzie kontrolowane i obsługiwane przez system Z-Control najnowszej generacji.

REKLAMA

O lotnisku Kortrijk-Wevelgem

Międzynarodowe lotnisko Kortrijk-Wevelgem ma siedzibę w West-Vlaanderen i zyskało bardzo dobrą reputację jako lotnisko biznesowe, a jego pas startowy ma 2 kilometry. W ubiegłym roku zbudowano zupełnie nową drogę kołowania i platformę dla samolotów. Centralne położenie w Europie wspiera i wzmacnia międzynarodowy wizerunek regionu. Poza biznesowymi podróżami lotniczymi z lotniska korzystają czartery oraz powstają firmy zajmujące się konserwacją helikopterów i samolotów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA