REKLAMA

Zakupy w jednym miejscu: MAN zapewnia przodujące rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych

We współpracy z dwoma strategicznymi partnerami MAN Transport Solutions oferuje teraz klientom MAN Truck&Bus przodującą infrastrukturę ładowania.

Man Producent

Oprócz dobrze ugruntowanej usługi doradczej 360° dla partnerów przechodzących na napędy elektryczne, rozwiązanie to jest kolejnym kluczowym elementem rozwiązań w sferze eSolutions, ułatwiających klientom prowadzenie interesów. Powyższe funkcjonuje zgodnie z zasadą „Wszystko z jednej ręki”. W ramach tej usługi w w 28 krajach w Europie dostępne są stacje ładowania od 25 kW do 300 kW AC, w tym jednostki mobilne.
W przypadku firm decydujących się na zakup elektrycznych pojazdów użytkowych, przejście na elektromobilność wymaga znacznego wstępnego planowania. Oto tylko wybrane z wielu pytań: Do jakich zadań nadają się elektryczne auta dostawcze, autobusy lub ciężarówki? Gdzie i kiedy trzeba ładować? Czy kable zasilające mają wystarczające parametry? M.in.na te właśnie pytania od 2018 roku MAN odpowiada swoim klientom dzięki zespołowi ekspertów MAN Transport Solutions. Nowa gama rozwiązań w zakresie infrastruktury ładowania sprawia, że przejście na e-mobilność staje się teraz jeszcze łatwiejsze. Wielu klientów chce zintegrowanej oferty na pojazdy elektryczne i infrastrukturę ładowania. Obecnie mogą zaufać odpowiednim, sprawdzonym partnerom MAN.
Nowa gama stacji ładowania została opracowana we współpracy z firmami partnerskimi Heliox (Holandia) i SBRS (Niemcy). Zasadnicza korzyść dla klientów polega na tym, że stację ładowania bezpośrednio dostarcza dział sprzedaży MAN. W rezultacie użytkownik potrzebuje tylko jednego kontaktu i z jednego źródła otrzymuje swoje elektryczne pojazdy użytkowe oraz idealne rozwiązanie do ładowania.
Nowa oferta jest dostępna w 28 krajach europejskich. Spełnia szerokie spektrum wymagań: od mobilnych stacji ładowania po propozycje dla dużych flot. Mobilne ładowarki można elastycznie stosować w bazie i nie są one instalowane na stałe. Proponowana gama obejmuje zakres mocy od 25 kW do 300 kW. Umożliwia to przygotowanie przyszłościowego, dopasowanego rozwiązania dla każdego klienta. Możliwe jest również ładowanie wielu pojazdów z jednej stacji ładowania. Stacje ładowania są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi i działają niezwykle wydajnie. Na życzenie Heliox lub SBRS mogą też zapewnić instalację i serwis. Najwyższy priorytet stanowi bowiem dostępność infrastruktury ładowania w połączeniu z pojazdami elektrycznymi MAN.
Stefan Sahlmann, szef MAN Transport Solutions, tak opisuje nową gamę „Jesteśmy pewni, że klienci oczekują od nas całościowej oferty rozwiązań w sferze elektromobilności. Oprócz kompleksowych porad dotyczących przejścia na elektryczne pojazdy użytkowe, powyższe obejmuje usługi związane z ładowaniem i kwestiami energii. Cel polega zatem na tym, aby przejście na e-mobilność było jak najbardziej niezawodne, nieskomplikowane i opłacalne dla naszych klientów”.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA