REKLAMA

Zespół M-Sport World Rally będzie uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Rajdach 2019

Jeden z wiodących na świecie zespołów rajdowych – M-Sport World Rally Team – będzie uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Rajdach 2019, które rozpoczną się w tym miesiącu w Monte Carlo, przy wsparciu Forda Trucks i nowego ciągnika F-MAX, zwycięzcy nagrodę "2019 International Truck of the Year".

Producent
Fot. Producent

Ford Trucks Assistant CEO, Serhan Turfan, wyjaśnia, w jaki sposób Ford Trucks wspiera globalne sporty motorowe: "Jako międzynarodowy producent inwestujemy i wspieramy sporty motorowe. W związku z tym jesteśmy niezwykle dumni, że możemy wspierać M-Sport, zespół, który od 21 lat dominuje w układach rajdowych, dzięki naszemu wielokrotnie nagradzanemu ciągnikowi F-MAX".

REKLAMA

Ford Trucks dostarczył nowy ciągnik siodłowy F-MAX, zwycięzcę nagrody "Międzynarodowy samochód roku 2019 (ITOY)", aby wesprzeć rajd M-Sport World Team.

Rajdowe Mistrzostwa Świata 2019 to wyczerpująca seria 14 wyścigów, która rozpocznie się 24 stycznia w Monte Carlo, a Rajd Szwecji odbędzie się 14 lutego. Z rajdami, które w pierwszej połowie roku mają się odbyć w Meksyku, Francji, Argentynie, Chile, Portugalii i Włoszech, sezon 2019 WRC zostanie wznowiony po wakacyjnej przerwie Rajdem Finlandii w dniu 4 sierpnia. Po Rajdzie Niemiec w dniu 22 sierpnia, Rajd Turcji odbędzie się w dniach 12-15 września 2019 roku. Po zmaganiach w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii sezon kończy się Rajdem Australii w listopadzie.

Kontrakt pomiędzy M-Sport World Rally Team i Ford Trucks został podpisany we wrześniu zeszłego roku, a nowy ciągnik F-MAX, zwycięzca nagrody "2019 International Truck of the Year (ITOY)", będzie wspierał Zespół M-Sport w sezonie 2019 i 2020.

Wyjaśniając, że Ford Trucks wspiera sporty motorowe na całym świecie, Ford Trucks Assistant CEO, Serhan Turfan, powiedział: "Ford Trucks jest jednym z największych producentów na międzynarodowym rynku ciężkich pojazdów użytkowych, przez połączenie 60 lat budowy doświadczenia dzięki naszej zdolności do opracowywania produktów spełniających potrzeby rynku. Ponieważ nadal rozwijamy się na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Europie, jako marka międzynarodowa, inwestujemy również w sporty motorowe i w tym zakresie należy rozpatrywać partnerstwo z zespołem Ford GT Racing w Mistrzostwach Świata World Endurance Championship, a my wspieramy ich przez ostatnie trzy lata Podczas tego partnerstwa cztery z naszych pojazdów zostały wykorzystane podczas mistrzostw do świadczenia usług transportowych dla Forda GT. VDR Trucks Racing to kolejny zespół rajdowy, który wspieraliśmy, który po raz pierwszy ścigał się w pojeździe Ford Trucks podczas Rajdu Dakar w 2019 roku. Kontynuujemy wspieranie sportów motorowych poprzez kontrakt podpisany z M-Sport we wrześniu ubiegłego roku. Ford Trucks będzie wspierać zespół rajdowy M-Sport World Rally Team naszym nowym ciągnikiem siodłowym F-MAX, zwycięzcą nagrody "2019 International Truck of the Year (ITOY)". Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że wspieramy tak udany zespół. Dziękujemy firmie M-Sport za wybór F-MAX i życzymy im sukcesów na Rajdowych Mistrzostwach Świata”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA