REKLAMA

Zindywidualizowana śmieciarka Scanii

Dostosowana do potrzeb użytkownika ciężarówka Scania z serii L służy do rekrutacji kierowców.

Producent
Fot. Producent

Fassin Lassila & Tikanoja, fiński specjalista od odpadów i recyklingu, niedawno wprowadził do eksploatacji ten samochód do zbierania śmieci. Poza detalami malowanymi ręcznie oferuje on kilka atrakcyjnych dostosowań, takich jak zderzaki ze stali nierdzewnej.
Z setkami aut w operacjach zbiórki odpadów w całej Finlandii, Lassila i Tikanoja (L&T) zawsze szukają większej liczby kierowców. Ideą "Kierrätysnaattori" - "Terminologii odpadów" było zwiększenie zainteresowania firmą, która zatrudnia w Finlandii około 8000 osób, i tym samym pomoc w rekrutacji kierowców.

REKLAMA

Kierrätysnaattori po raz pierwszy pojawił się na targach Power Truck Show w sierpniu 2018 roku, gdzie otrzymał nagrodę honorową. Terhi Leiniö, specjalistka ds. Komunikacji w L&T, mówi "Ostatnio koncentrowaliśmy się głównie na garnizonach wojskowych, ponieważ wielu młodych mężczyzn poborowych otrzymuje podczas egzaminu prawo jazdy ciężarówką. Mamy nadzieję, że zaczną dla nas jeździć po krajowej służbie. W tym celu byliśmy obecni z naszą ciężarówką i przedstawicielami podczas kilku imprez sportowych dla poborowych w Finlandii".

Personalizacja została przeprowadzona przez Karhuline Truck Customs, prowadzoną przez Jani Paukku i jego żonę Tiinę Karhula. "Zrobiliśmy większość pracy na ciężarówce, ale ponieważ mieliśmy tylko cztery do pięciu tygodni na jej ukończenie, musieliśmy zlecić niektóre części" - mówi Paukku. Ciężarówka została dostarczona do ich warsztatu w pobliżu Lahti, a kompaktowe nadwozie zostało wcześniej zainstalowane i pomalowane na niebiesko sygnowane logo L & T. Kabina była biała i kolory musiały się zgadzać, co nie było proste. Poza tym przebudowującym dano wolną rękę. Od początku pomysł polegał jednak na tym, aby ciężarówka wyglądała jednocześnie staro i nowocześnie.

Jani Paukku i jego żona Tiina Karhula ścigali się z czasem, by dostarczyć ciężarówkę na czas, a Paukku przyznaje, że nie był pewien wyniku końcowego. "Musiałem zaufać swojemu instynktowi i kiedy zobaczyłem gotowy produkt, było to lepsze, niż się spodziewałem, szczególnie biorąc pod uwagę krótki czas, jaki był dla nas dostępny, aby nad nim pracować"

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA