REKLAMA

Zmilitaryzowana ciężarówka Agrale Marrua AM41 4x4 Cz.1

Brazylijska firma motoryzacyjna Agrale jest praktycznie nieznana w Polsce, chociaż istnieje od ponad 55 lat. Powyższe w znacznej mierze wynika zapewne z faktu, iż w zakresie sprzedaży koncentruje się ona głównie na rynkach dalekich od Europy, takich jak południowoamerykański, afrykański oraz państw Półwyspu Arabskiego.

Producent
Fot. Producent

Obecnie oferta podmiotu obejmuje traktory rolnicze, pięć modeli ciężarówek cywilnych z serii PBT – 2- i 3-osiowych, pokrywających zakres dopuszczalnych mas całkowitych od 7500 do 22000 kg, oraz lekkie i średniotonażowe zmilitaryzowane samochody terenowe dla sił zbrojnych. Największym i najcięższym z nich jest Agrale Marrua AM41 4x4.

Ten lekki wariant należący do kategorii średniotonażowej – średniej ładowności i wysokiej mobilności taktycznej po raz pierwszy został pokazany w 2013 roku. Opracowano go w celu spełnienia ewentualnych wymogów brazylijskich sił zbrojnych na sprzęt przewozowy tej klasy. Przy czym, mimo iż auto to należy do rodziny Agrale Marrua 4x4, gdzie słowo Marrua oznacza dzikiego byka, ale nazwę tę w tym przypadku użyto wyłącznie w celach marketingowych. AM 41 4x4 cechuje się bowiem zupełnie inną konstrukcją niż pozostali członkowie serii Marrua. Przede wszystkim jest to znacznie większa maszyna – klasyczna ciężarówka, a nie lekka wersja terenowa, dzięki czemu da się nią przemieszczać więcej cięższego ładunku.

REKLAMA

Pod względem budowy AM41 4x4 to niezwykle prosty środek transportu kołowego, niczym szczególnym się nie wyróżniający. Niemniej, z drugiej strony, takich przymiotów właśnie wymagają jego potencjalni użytkownicy – kwestia dotyczy tego, by sprawiał on jak najmniej problemów w trakcie eksploatacji w trudnych warunkach klimatycznych i terenowych, przy obsłudze przez mniej wprawny personel, nierzadko dokonywanej w warunkach polowych, przy pomocy prostych narzędzi.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA