REKLAMA

Zmilitaryzowane Volvo FH16 HET Cz. 1

Volvo cywilne zmilitaryzowane o różnym stopniu militaryzacji ciężkie ciągniki siodłowo-balastowe przeznaczone do przerzutu wielotonowych ładunków – wielotonowej techniki bojowej oferuje od lat. Pochodziły one m.in. z rodzin – generacji F89, F12/F16 oraz FH.

Producent
Fot. Producent

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad jednym z najbardziej znanych takich wariantów jest ten powstały w liczbie 52 sztuk dla Izraela i oznaczony jako FH16 520 6x6. Był on wyjątkowy z kilku zasadniczych powodów. Po pierwsze zmontowała go nieistniejąca już filia wytwórcza koncernu zlokalizowana w szkockim Irvine. Po drugie cechowały go – poza 16-litrowym, 520-konnym konnym silnikiem i kabiną długą z podwyższonym dachem – układ napędowy 6x6 z pochodzącymi z ZF kluczowymi komponentami – modułem sprzęgła hydrokinetycznego WSK440 i 16-biegowej, mechanicznej skrzyni przekładniowej 16S221.

REKLAMA

Obecnie proponowane przez firmę cywilne zmilitaryzowane o różnym stopniu militaryzacji ciężkie ciągniki siodłowo-balastowe przeznaczone do przerzutu wielotonowych ładunków – wielotonowej techniki bojowej należą do rzędu FH 16 najnowszej generacji. Ze względu na wdrożoną przez przedsiębiorstwo już dawno modułową filozofię budowy mogą one powstać w różnych wykonaniach docelowych, w 3-osiowej konfiguracji 6x4 lub 4-osiowych 8x4 i 8x6, generalnie z kabiną długą z dachem o normalnej wysokości lub dachem podwyższonym – Globetrotter/Globetrotter XL oraz z licznymi elementami opcjonalnymi w wyposażeniu dodatkowym, zgodnie z wymaganiami konkretnego odbiorcy. Ogólnie barierę stanowią tu wyłącznie z jednej strony ograniczenia techniczne i prawne, z drugiej środki wyasygnowane na nabycie takiego taboru.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA