Zrównoważony rozwój, cyfryzacja, automatyzacja, elektryfikacja – IAA premiera Krone eTrailer Cz.1

Na targach IAA Transportation 2022 w Hanowerze Krone zaprezentuje łącznie jedenaście eksponatów. Innowacyjne prototypy związane z megatrendami „cyfryzacji, automatyzacji, zrównoważonego rozwoju i elektryfikacji” można zobaczyć na stoisku w hali 27 oraz tuż obok na stoiskach na terenie zewnętrznym (N41, Q41, P43). Ekspozycję targową uzupełnią w pełni wyposażone naczepy gotowe na trudne warunki branży transportowej, takie jak wszechstronna naczepa platformowa Profi Liner i Dry Liner STG

Krone Producent

Naczepa skrzyniowa do przewozu ładunków suchych – wyposażona w zaawansowaną technologię. eTrailer: podczas jazdy oszczędzaj od 20 do 40 procent CO2

„Misja poza zerem”: poprzez ich koncepcję zaprezentowaną na IAA, Krone idzie o krok dalej, proponując motto „Zero emisji”. Zrównoważona technologia naczep Krone jest nawet w stanie zmniejszyć zużycie paliwa, a tym samym również emisję CO 2 z ciągników siodłowych o 20 do 40 procent. Za pomocą prototypów eCool Liner i eMega Liner, opracowanych we współpracy ze start-upem Trailer Dynamic, Krone pokazuje, w jakim stopniu zelektryfikowane naczepy mogą wpłynąć na zrównoważony rozwój flot. Sercem innowacyjnej technologii jest potężna e-oś, wspomagająca napęd ciągnika siodłowego oraz odzyskująca energię hamowania poprzez rekuperację. Energia gromadzona w eTrailer wystarcza również na długie trasy o długości ponad 500 km.

Krone eTrailer mogą być używane z dowolnym konwencjonalnym ciągnikiem siodłowym z procesem plug-and-play. Ponadto technologia eLiner w połączeniu z ciągnikami BEV przyczynia się do zwiększenia zasięgu w pełni zelektryfikowanej naczepy na długich dystansach do ponad 500 km.

Dzięki eCool Liner z jednostką Celsineo, Krone robi zaś kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju: w innowacyjnej naczepie chłodniczej w pełni elektryczny system chłodzenia Celsineo zapewnia chłodzenie wrażliwego ładunku bez emisji spalin, w ścisłej współpracy z napędem elektrycznym.

Celsineo, wspólna marka Krone i Liebherr, stworzyła zupełnie nową klasę systemów chłodzenia opartą na zasadzie trzech modułów chłodzących typu plug-and-play o tej samej konstrukcji, która jest teraz dostępna również w wersji w pełni elektrycznej. System wysokiego napięcia 800 V w Krone eCool Liner nie tylko zasila w pełni elektryczny układ chłodzenia Celsineo, którego średnie zapotrzebowanie na moc w zakresie zamrażania wynosi 15 kW, ale także zasila elektryczny układ napędowy eTrailer.

Krone eCool Liner to kolejna wersja dla zrównoważonego transportu chłodniczego z w pełni elektrycznym systemem chłodzenia – agregatem Carrier Vector HE 19. Tutaj druga oś naczepy w postaci osi rekuperacyjnej zasila akumulator zainstalowany wzdłużnie. Dzięki inteligentnej elektronice sterującej dostarcza energię dla w pełni elektrycznego układu chłodzenia, dzięki czemu Cool Liner działa całkowicie bez jednostki wysokoprężnej, a układ chłodzenia nie emituje CO 2 ani cząstek stałych. Innym trwałym efektem jest tu niższa emisja hałasu przez czysto elektrycznie sterowany system chłodzenia, co umożliwia również dostawy nocne.

REKLAMA