REKLAMA

Zurych zamyka pętlę – obieg w recyklingu dzięki ciężarówce Scania na biogaz

Zurych to zielone miasto, a jego Urząd Parków i Otwartych Przestrzeni – Grün Stadt Zürich, zarządza 40 procentami całego obszaru metropolii.

Scania Gaz Producent

Departament zatrudniający 550 osób, w tym praktykantów, utrzymuje wszystkie publiczne tereny zielone w mieście: ulice i parki, miejskie lasy, obiekty sportowe oraz place zabaw i cmentarze. Ponieważ codzienne dbanie o zieleń generuje ogromne ilości odpadów organicznych, Grün Stadt Zürich zainwestował w ciężarówkę gazową Scania G 410, zasilaną biogazem produkowanym lokalnie. Beat Schraner, kierownik floty w Grün Stadt Zürich, mówi „Możemy działać na 100% biogazie. Scania oferuje nam możliwość korzystania z silnika gazowego, który może być zasilany w 100% biogazem. Mamy duże ilości zielonych odpadów, z których możemy wytwarzać biogaz do tankowania, tym samym dochodząc do zamkniętej pętli recyklingu”.

REKLAMA

Miasto Zurych przywiązuje szczególną wagę do środowiska, a według Schranera oczekuje się, że jego wydziały będą stanowić wzór do naśladowania. „Dzięki tej ciężarówce możemy to zrobić i dlatego jest to dla nas idealny pojazd do codziennej pracy”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA