eActros – nowa ciężarówka na miarę nowej epoki Cz.7

30 czerwca w trakcie wirtualnej konferencji prasowej Mercedes-Benz Trucks oficjalnie pokazał w pełni elektryczną ciężarówkę eActros w kompletacji do produkcji seryjnej, która ma się rozpocząć jesienią tego roku. Tym samym niemiecki koncern jest pierwszym liczącym się graczem – członkiem tzw. wielkiej siódemki, który rozpoczyna małoseryjne wytwarzanie wariantów tego rodzaju.

Nowy eActros Producent

Dla eActrosa dostępna jest także cyfrowa tarcza ochronna w postaci umowy serwisowej Mercedes-Benz Complete z pakietem kompleksowej opieki oraz modułu Uptime. Ten bogaty pakiet świadczeń obejmuje wiele składowych, od koordynacji terminów wizyt w warsztacie po kontrolę księgową. W jego skład wchodzą m.in. prace warsztatowe związane z serwisowaniem i naprawą całego auta oraz jego układu napędowego, łącznie z wymianą zużytych części.. Dzięki temu klienci mają zapewnioną kompleksową ochronę, a pojazd pozostaje gotowy do działania zgodnie z planem.

REKLAMA

Jeden z elementów wspomnianej Umowy Serwisowej stanowi zawsze intensywne wsparcie klienta w ramach Mercedes-Benz Uptime, gdyż dla operatorów flot w ich codziennej pracy kluczową rolę odgrywa możliwość odpowiednio wczesnego rozpoznawania i usuwania ewentualnych usterek. Inteligentny system rejestruje wszystkie istotne dane samochodu – od ciśnienia w oponach, przez silnik, a teraz też stan akumulatora. W tym kontekście system Mercedes-Benz Uptime został już rozszerzony o ponad 100 reguł specyficznych dla odmian elektrycznych, w tym np. stały monitoring procesów ładowania czy przebiegów napięcia w odniesieniu do akumulatora wysokiego napięcia. Dodatkowo informacje te są dostępne na nowym chmurowym portalu dla klientów. Dzięki sieciowemu połączeniu pojazdu, usługi Mercedes-Benz i firmy transportowej można łatwiej planować wizyty w warsztacie i zapobiegać nieprzewidzianym przestojom, spowodowanym na przykład awariami unieruchamiającymi pojazd na drodze.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA