Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
Citroen C3 Aircross
SYSTEM MULTIMEDIALNY

SYSTEM MULTIMEDIALNY

W wersjach wyposażenia Feel oraz Shine kierowca ma do dyspozycji nowoczesny system multimedialny, do którego obsługi służy 7-calowy ekran dotykowy. Wyświetlacz charakteryzuje się wysokim kontrastem, bogatą paletą kolorów oraz dobrą czułością na dotyk, natomiast menu systemu cechuje się przejrzystością i łatwością obsługi. W zależności od wersji wyposażenia i wykupionych opcji system multimedialny może mieć różne funkcje. Najciekawsze to obsługa funkcji Mirror Link, Apple CarPlay i Android Auto – dzięki tym funkcjonalnościom można połączyć smartfon przez kabel USB i obsługiwać jego aplikacje za pomocą ekranu dotykowego w samochodzie. Nie tylko poprawia to komfort korzystania z naszego urządzenia, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

NOWOCZESNE OŚWIETLENIE

Światła wykonane w technologii LED nie tylko pobierają mniej energii, ale także wyglądają bardziej spektakularnie niż te wykorzystujące standardowe żarówki. Oświetlenie w tej technice zdobi przód samochodu w postaci dwóch wąskich pasków świateł do jazdy dzienne. Sprawiają one, że samochód prezentuje się bardziej nowocześnie, a jego przód wygląda na szerszy niż jest w rzeczywistości, co dodatkowo podkreśla bojowy charakter C3 Aircrossa. Natomiast główne reflektory halogenowe mają funkcję inteligentnego przełączania między światłami mijania, a drogowymi i odwrotnie. System ten za pomocą kamery umieszczonej na szczycie szyby czołowej „skanuje” drogę przed autem i dostosowuje snop światła tak, aby maksymalnie oświetlić drogę nie oślepiając jednocześnie innych kierowców.

NOWOCZESNE OŚWIETLENIE

PRIORYTET - BEZPIECZEŃSTWO

Solidna konstrukcja, wysoki poziom bezpieczeństwa biernego oraz bogate wyposażenie z zakresu elektronicznych systemów bezpieczeństwa – to czynniki, które sprawiają, że Citroën C3 Aircross został jednym z najbezpieczniejszych miejskich SUV-ów w historii. Samochód ten w testach zderzeniowych renomowanej organizacji Euro NCAP otrzymał maksymalną możliwą notę, czyli pięć na pięć gwiazdek.

Organizacja bardzo wysoko oceniła m.in. ochronę dzieci na pokładzie samochodu (82% punktów) oraz ochronę dorosłych – Citroën C3 Aircross otrzymał 7,8 punktu (z 8 możliwych) za ochronę przy zderzeniu z barierą, 7,7 punktu (na 8 możliwych) za ochronę przy czołowym zderzeniu ze ścianą oraz 8 na 8 możliwych punktów za ochronę przy zderzeniu bocznym!

PRIORYTET - BEZPIECZEŃSTWO

AKTYWNA OCHRONA

Citroën C3 Aircross już w wyposażeniu standardowym ma szereg elektronicznych systemów wspomagających kierowcę, wspomnieć choćby funkcję odczytywania znaków i ostrzegania o obowiązującym ograniczeniu prędkości oraz system alarmujący kierowcę, gdy samochód niezamierzenie przekroczy linię oddzielająca pasy ruchu.

Z każda kolejną wersją wyposażenia wzrasta ilość wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa, finalnie o nasze zdrowie i życie może dbać m.in. system ostrzegania o kolizji z funkcją automatycznego awaryjnego hamowania, który jest w stanie sam zatrzymać samochód w razie zagrożenia oraz funkcja monitorowania martwego pola czy funkcja kontrolowania zmęczenia kierowcy.

AKTYWNA OCHRONA
SILNIKI BENZYNOWE

SILNIKI BENZYNOWE

Citroën C3 Aircross dzięki modułowej konstrukcji ma bardzo niską masę własną, przez co nie musi być napędzany dużymi i paliwożernymi silnikami, a optymalną dynamikę zapewniają mu nowoczesne trzycylindrowe i bardzo oszczędne silniki benzynowe z rodziny PureTech. Warto wspomnieć, że silnik 1.2 PureTech został wyprodukowany już niemal w milionie egzemplarzy – co tylko podkreśla jego fenomen – a w dodatku w 2017 roku już po raz 3. otrzymał tytuł najlepszego silnika w swojej klasie w renomowanym plebiscycie „Engine of the Year”. Citroëna C3 Aircrossa może napędzać jedna z trzech odmian tego silnika: o mocy 82 KM, 110 KM lub nawet 130 KM.

SILNIKI WYSOKOPRĘŻNE

Fani oszczędnych silników Diesla znajdą pod maską Citroëna C3 Aircross dwie jednostki napędowe tego typu – BlueHDi 100 i BlueHDi 120. Obie zapewniają nie tylko dobre osiągi i świetna dynamikę podczas jazdy także poza miastem – wystarczy dodać, że dysponują one maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym nawet 300 Nm już od 1750 obr/min – ale przede wszystkim są niesamowicie oszczędne.

W trybie miejskim Citroën C3 z silnikiem wysokoprężnym zużywa średnio jedynie 4,6 l/100 km, a w cyklu pozamiejskim na każde 100 km wystarczy jedynie 3,7 l oleju napędowego. Wszystkie silniki – wysokoprężne i benzynowe – dostępne są z precyzyjną przekładnią mechaniczną, a silnik 110 PureTech wyjątkowo może występować także z przekładnią automatyczną.

SILNIKI WYSOKOPRĘŻNE

GRIP CONTROL

Samochód nie może nazywać się SUV-em, jeżeli nie charakteryzuje się ponadprzeciętnymi możliwościami jazdy poza utwardzonymi drogami – miejski Citroën C3 Aircross udowadnia, że poradzi sobie poza asfaltem nie tylko dzięki zwiększonemu prześwitowi nadwozia, ale głównie dzięki funkcji Grip Control. To elektroniczny system, którego komputer sterujący tak dobiera ilość momentu obrotowego przesyłanego między kołami przedniej osi oraz siłę hamowania poszczególnych kół, aby maksymalnie zwiększyć przyczepność opon. Rodzaj nawierzchni po jakiej w danej chwili się poruszamy wybiera się selektorem umieszczonym na desce rozdzielczej – można wybrać m.in. asfalt, śnieg i lód, piach, trudny teren, a także tryb ESP OFF pozwalający na buksowanie kół w celu pokonania najtrudniejszych przeszkód.

NGRIP CONTROL