Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
Citroen C3 Aircross
MUSKULARNY PRZÓD

MUSKULARNY PRZÓD

Citroën C3 Aircross to najnowszy przedstawiciel najmodniejszego segmentu samochodów – kompaktowych SUV-ów. Ten miejski uterenowiony model wyróżnia się na tle innych miejskich samochodów bardzo muskularnym i charakternym designem. Wysoki przód samochodu pełny jest „designerskich” dodatków, wspomnieć tylko srebrne logo Citroëna, czyli podwójny szewron, poprowadzone przez całą szerokość i okalające światła do jazdy dziennej wykonane w technice LED. Poniżej charakterystyczne są dwa klosze reflektorów, idealnie wkomponowane w „nadmuchany” zderzak, a także osłona chłodnicy w charakterystycznym dla marki wzorze oraz srebrna osłona przedniego zderzaka.

MASYWNY TYŁ

Pomysłowość w designie nie skończyła się z tyłu, z tej perspektywy ten kompaktowy SUV prezentuje się równie okazale. Wyżej niż w normalnym samochodzie poprowadzony masywny zderzak sprawia, że samochód wygląda bojowo. Podkreślają to także wąska tylna szyba, nad którą góruje spojler, a także srebrna osłona tylnego zderzaka, która dodaje Aircrossowi jeszcze więcej terenowego charakteru.

Nie można nie zauważyć nowego designu tylnych świateł. Klosz jest wypukły i sprawia świetne wrażenie, ale nie mniej efektownie prezentuje się jego wnętrze – to za sprawą zastosowania grafiki 3D, która podkreśla głębię świateł.

MASYWNY TYŁ

KOMPAKTOWY SUV

Jakie elementy designu definiują samochód typu SUV? Patrząc na nowego kompaktowego SUV-a Citroëna od razu zauważyć można kilka charakterystycznych elementów. Nadwozie jest wysokie, co zwiększa solidną prezencję samochodu, a nadkola zaprojektowano tak, że wyglądają na bardzo szerokie, wręcz nadmuchane.

Efekt poszerzenia nadwozia wzmagają także czarne obramówki nadkoli, listwy progowe oraz przedni i tylny zderzak. Nie bez znaczenia są także duże koła, powiększone wnęki kół, a także krótkie zwisy karoserii – dzięki nim Aircross może w terenie wjeżdżać w głębsze kałuże lub wspinać się na bardziej strome podjazdy.

KOMPAKTOWY SUV

STYLOWE WNĘTRZE

Wnętrze Citroëna C3 Aircross jest jedyne w swoim wypadku. Garściami czerpie z wyglądu przełomowych modeli marki, czyli nowych Citroëna C3 i C4 Cactus. Centralnym jego elementem jest dotykowy ekran nawigacji i systemu multimedialnego, który umiejscowiono tak, że jest zawsze w zasięgu wzroku. Pionowe umieszczenie skrajnych kratek nawiewu sprawia, że wnętrze wygląda na bardziej solidne i masywne. Wysoko poprowadzona dźwignia mechanizmu zmiany biegów sprawia, że jest ona zawsze pod ręką, a zamontowane tuż za nią funkcje – selektor trybu terenowej jazdy i system utrzymywania prędkości podczas zjazdu ze wzniesienia – podkreślają terenowy design kokpitu tego kompaktowego SUV-a.

STYLOWE WNĘTRZE

WEDŁUG GUSTU

Personalizacja to możliwość takiego skonfigurowania samochodu, aby ten pasował do gustu kierowcy. I na tym polu Citroën króluje, szczególnie w przypadku modelu C3 Aircross. Samochód może występować w jednym z 8 elektryzujących kolorów nadwozia, wspomnieć chociażby czerwony Passion, szary Misty, czarny Ink, niebieski Breathink czy pomarańczowy Spicy.

WEDŁUG GUSTU
WEDŁUG GUSTU

KONTRAST

Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowy wygląd Citroëna C3 Aircross warto wybrać elementy karoserii w nietypowych wzorach lub kontrastowej kolorystyce. W cenniku znajdziemy trzy kolory dachu bi-tone, które wyróżniają się od barwy karoserii – oprócz dachu w kolorze karoserii można wybrać pomarańczowy Spicy, czarny Noir Ink oraz biały Natural. Mieszanka kolorów nadwozia, dachu i wnętrza pozwala na stworzenie 90 wyjątkowych konfiguracji kolorystycznych modelu C3 Aircross!

KONTRAST

WNĘTRZE TAKIE JAK CHCESZ

Wnętrze Citroëna C3 Aircross może występować w jednym z czterech pakietów kolorystycznych. Standardowym jest zestaw, w którym tapicerka materiałowa jest czarna, deska rozdzielcza szara, a ramki nawiewów białe. Wybierając opcję Metropolitan Grey można podkreślić jasne i przestronne wnętrze – to dlatego, że tapicerka i kokpit są jasnoszare. W tej wersji kratki nawiewów wykończono kontrastową pomarańczą.

Kolejnym zestawem jest Hype Mistral, najbardziej elegancka konfiguracja – to mieszanka ciemnych barw, skórzanej tapicerki w pepitkę oraz nawiewów wykończonych satynowym chromem. Najbardziej designerską konfiguracją jest Hype Colorado, czyli mieszanka tkaniny i skórzanej tapicerki – w tej wersji tapicerka, kierownica i kokpit są dwukolorowe, czarno-pomarańczowe.

WNĘTRZE TAKIE JAK CHCESZ

DETALE

Wygląd samochodu można jednak podkreślić jeszcze bardziej! Do wyboru kierowcy są dwa wzory aluminiowych obręczy kół – w rozmiarze 15” i 17” – a także dziesiątki innych elementów wyposażenia, które kierowca wybiera według własnego gustu.

Wspomnieć tylko pakiety stylizacyjne, dzięki którym relingi dachowe w charakterystycznym dla Citroëna kształcie, obudowy lusterek zewnętrznych, naklejki stylizacyjne na tylnym słupku, obramówki obręczy kół i przednich reflektorów mogą występować w jednym z kontrastowych kolorów – czarnym Noir Ink, pomarańczowym Spicy lub białym Natural.

DETALE