[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

Citroen C3

NOWOCZESNY MIESZCZUCH

Citroën C3 jest kompaktowy i zwinny, dlatego idealnie nadaje się do codziennego pokonywania miejskiej dżungli. Jednak, aby jazda była przyjemna i bezpieczna, nowy Citroën został wyposażony w komplet innowacyjnych i użytecznych systemów bezpieczeństwa – to elektroniczni asystenci, którzy pomagają kierowcy w codziennej jeździe, dbają o jego komfort i bezpieczeństwo.

Nie chodzi tutaj tylko o czujniki parkowania oraz kamerę cofania – ta wyświetla obraz na 7-calowym tablecie przed oczami kierowcy i wyznacza kolorowe linie, które są wyznacznikami odległości do przeszkody – ale o znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania.

nowoczesny mieszczuch

ALARM NIEZAMIERZONEGO PRZEKROCZENIA LINII

Dzięki zestawowi kamer, czujników i radaru Citroën C3 dba o to, aby kierowca zawsze był skupiony, a jeżeli wykryje jego dekoncentrację od razu zaalarmuje komunikatem wyświetlanym na ekranie i sygnałem dźwiękowym. Tak działa system monitorowania pasa ruchu, który alarmuje o niezamierzonym przekroczeniu linii oddzielającej pasy

wyznaczone na jezdni. Kamera stale monitoruje białe linie i jeżeli kierowca najedzie na nie bez wcześniejszego uruchomienia kierunkowskazu system uzna to za niezamierzony manewr i ostrzeże kierowcę o niebezpieczeństwie zjazdu z pasa i np. ryzyku kolizji.

alarma niezamierzanego przekroczenia linii

ALARM ZAPOBIEGAJĄCY ZAŚNIĘCIU

Innym systemem dbającym o koncentrację kierowcy jest funkcja monitorowania jego zmęczenia. Jej zadaniem jest kontrolowanie czasu jaki kierowca spędza za kierownicą – eksperci zalecają, aby co dwie godziny robić przerwę w podróży, to dlatego że po tym czasie koncentracja kierowcy automatycznie spada – dlatego po dwóch godzinach jazdy z prędkością przekraczającą 65 km/h

system uruchomi ostrzeżenie dźwiękowe i zasygnalizuje kierowcy komunikatem na ekranie (pojawi się wtedy sugestia „Zrób przerwę” i ikonka kawy), że powinien on zrobić przerwę. Proste, ale bardzo przydatne i inteligentne rozwiązanie problemu senności i zmęczenia w trasie.

alarm zapobiegający zaśnięciu

SYSTEM KONTROLI MARTWEGO POLA

Kolejną bardzo przydatną funkcją, szczególnie na drogach szybkiego ruchu, ale także na wielopasmowych arteriach miast, jest system monitorowania martwego pola, czyli niewielkiego obszaru, którego kierowca nie jest w stanie kontrolować patrząc jedynie w lusterka wsteczne. System za pomocą czujników umieszczonych z tyłu samochodu wie, kiedy inny samochód znajduje się w martwej strefie Citroëna C3 i informuje o tym kierowcę za pomocą piktogramów na lusterkach wstecznych i błyskającej obok ostrzegawczej diodzie.

system kontroli martwego pola

SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW

Nie do przecenienia w Citroënie C3 jest także system rozpoznawania znaków drogowych. Kamera umieszczona na przedniej szybie samochodu skanuje znaki, które widzi przed sobą i informuje kierowcę o obowiązującym w danej chwili ograniczeniu prędkości. Komunikat o prędkości pojawia się przed oczami kierowcy, bo dokładnie na ekranie komputera pokładowego znajdujące się pomiędzy zegarami.

Co ciekawe system ten może współpracować z ogranicznikiem prędkości, który jest jedną z funkcji tempomatu, i dostosowywać prędkość jazdy do prędkości dozwolonej na danym odcinku drogi. Jeżeli skorzystasz z tej funkcji już nigdy, przez chwilę nieuwagi, nie przekroczysz dozwolonej prędkości – jest to świetne rozwiązanie podczas wyjazdów za granicę, kiedy nie zawsze wiesz jakie ograniczenie prędkości obowiązuje w danej chwili.

system rozpoznawania znaków

BEZKLUCZYKOWY DOSTĘP DO SAMOCHODU

Każdy to zna – pada deszcz, idziemy z rękami pełnymi zakupów lub toreb podróżnych, a kluczyki mamy schowane głęboko w kieszeni kurtki lub w torebce. Zanim wygrzebiemy je i otworzymy auto minie kilka cennych chwil, ale nie musisz się tym martwić, jeżeli wybierzesz Citroëna C3 z funkcją bezkluczykowego dostępu do samochodu – to rozwiązanie przydatne nie tylko w przypadku złej pogody, pakowania bagażu czy schowanych głęboko kluczy, bo jest nie do przecenienia także na co dzień.

Samochód rozpoznaje zbliżającego się kierowcę i gdy ten chwyci za klamkę lub pokrywę bagażnika, automatycznie się otworzy – wystarczy mieć kluczyki przy sobie, ale nie trzeba ich wyciągać z kieszeni czy torby. Tak samo można uruchomić silnik – kluczyk leży spokojnie w kieszeni spodni, a Ty możesz uruchomić silnik wciskając jedynie przycisk zapłonu. Oczywiście po zakończonej podróży także nie musisz szukać kluczy – wystarczy, że wysiadając wciśniesz przycisk na klamce, a drzwi zablokują się automatycznie.

bezkluczowy dostęp

KAMERA CONNECTEDCAM CITROËN

Ale nowoczesne technologie w Citroënie C3 nie ograniczają się jedynie do systemów bezpieczeństwa. Jeżeli na Twojej drodze zdarzy się coś niesamowitego, będziesz jechał wspaniałą górską drogą, przed sobą zobaczysz zjawiskowy zachód słońca lub przed maską przebiegnie Ci żyrafa będziesz chciał uwiecznić tę chwilę i podzielić się nią ze znajomymi. Nie możesz jednak brać do ręki smartfona w trakcie jazdy. Na szczęście Citroën C3 ma na to rozwiązanie – to pierwszy samochód miejski z zamontowaną na pokładzie kamerką podłączoną do internetu. ConnectedCAM Citroën to kamera nagrywająca widok przed autem w jakości FullHD, a dzięki obiektywowi o szerokości 120 stopni zarejestruje wszystko co chcesz.

Dzięki łączności z siecią będziesz mógł błyskawicznie podzielić się filmikiem lub zdjęciami w mediach społecznościowych. Ale kamera ta ma także inną ważną funkcję – rejestruje zdarzenia na drodze, wypadki, kolizje, a nagranie z niej może być materiałem dowodowym m.in. w sprawach o odszkodowanie. Kamerka w razie zdarzenia automatycznie zapisuje 30 sekund przed i 60 sekund pod zdarzeniu – wszystkie nagrania znajdą się w jej pamięci, która ma pojemność 16 GB. Sprytnie!

kamera connectedcam citroen

NOWOCZESNE SILNIKI PURETECH I BLUEHDI

Zaimponują Tobie także silniki – bardzo ekonomiczne, a przy tym wystarczająco dynamiczne – w ofercie Citroëna każdy znajdzie jednostkę napędową odpowiadającą jego potrzebom. Począwszy od ekonomicznego silnika trzycylindrowego 1.2 PureTech (moc 68 lub 82 KM), przez bardzo dynamiczny turbodoładowany silnik 1.2 PureTech o mocy 110 KM, na 75- lub 100-konnym turbodieslu 1.6 BlueHDi kończąc. Mocniejsze silniki są seryjnie wyposażone w zmniejszający zużycie paliwa system S&S, a silniki 1.2 PureTech 110 KM może występować także z przekładnią automatyczną.

noweczesne silniki
wspomaganie ruszania ze wzniesienia

WSPOMAGANIE RUSZANIA ZE WZNIESIENIA

Jazda w miejskiej dżungli, jeżeli właśnie siedzisz za kierownicą Citroëna C3, to istna przyjemność. Nawet w korkach ten miejski samochód potrafi wyciągnąć asa z rękawa i zaimponować Ci swoimi sprytnymi sztuczkami. Jeżeli stoisz w korku na wzniesieniu – a także w każdej innej sytuacji, kiedy musisz ruszyć pod górkę – spodoba Ci się system ruszania, który na dwie sekundy po odpuszczeniu hamulca blokuje koła po to, żebyś mógł płynnie i spokojnie ruszyć. To takie proste!

SYSTEM MULTIMEDIALNY

Natomiast aby jazda Citroënem C3 była jeszcze bardziej odprężająca możesz system multimedialny połączyć ze smartfonem – jeżeli połączyć go za pomocą Bluetooth, będziesz mógł słuchać ulubionej muzyki z pamięci telefonu lub z internetu. A gdy połączysz smartfon za pomocą kabla USB i skorzystasz z funkcji MirrorLink, Apple CarPlay lub Android Auto będziesz mógł korzystać z funkcji smartfona za pomocą 7-calowego ekranu dotykowego w samochodzie. Dzięki temu nie będzie kusiło Cię, aby wciąć telefon do ręki, bo wszystkie jego funkcje i aplikacje będziesz mógł obsługiwać wygodnie, i co najważniejsze, bezpiecznie.

system multimedialny