[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Mazda CX-5

STYLISTYKA NADWOZIA I NOWY KOLOR

Mazda CX-5 nowej generacji, podobnie jak poprzedni model, została zaprojektowana w duchu filozofii KODO, czyli "Duszy Ruchu". Nowa odsłona japońskiego SUV-a zyskała bardziej wyrazisty i dynamiczny charakter. Zadziorny wygląd SUV-a jest jednocześnie dojrzały i elegancki. Efekt ten nowa Mazda CX-5 zawdzięcza bardziej trójwymiarowej stylistyce przodu oraz wygładzonym bocznym liniom i płynnym płaszczyznom.

Co więcej, przyniosło to znakomity efekt w postaci efektownej gry świateł i cieni na panelach karoserii. Żeby w większym stopniu wzmocnić to wrażenie, Mazda wprowadziła do palety lakiery premium - w tym nowy trójwarstwowy kolor Soul Red Crystal oraz lakier Machine Grey.

STYLISTYKA NADWOZIA I NOWY KOLOR
STYLOWE I SKUTECZNE REFLEKTORY LED

STYLOWE I SKUTECZNE REFLEKTORY LED

Węższe i niżej umieszczone klosze przednich reflektorów diodowych ze światłami do jazdy dziennej nadają SUV-owi Mazdy muskularnego charakteru i wyrazistego stylu premium. Długie i smukłe klosze diodowych lamp przeciwmgłowych dodatkowo optycznie poszerzają tę część nadwozia nowej CX-5.

Adaptacyjne reflektory LED (ALH - Adaptive LED Headlights) to technologiczny majstersztyk. Mają 12 diodowych modułów. Każdy z nich może być indywidualnie włączony lub wygaszony, co zapewnia lepsze oświetlenie drogi w każdych warunkach. Pozwala to nie tylko dobrze doświetlić zakręty, ale też wcześniej zauważyć pieszych na poboczu drogi.

Właściwości aerodynamiczne

Właściwości aerodynamiczne

Mazda Cx-5 nowej generacji może pochwalić się aż o 6 proc. niższym współczynnikiem oporu powietrza, w porównaniu z poprzednią generacją modelu. Wszystko to dzięki swobodnemu przepływowi powietrza pod samochodem oraz takim zaprojektowaniu nadwozia, że strumienie powietrza znad auta i z obu jego boków spotykają się w optymalny sposób.

Dlatego też w przednim grillu wprowadzono kanałowy wlot powietrza, a w newralgicznych punktach dodano elementy poprawiające aerodynamikę. Co więcej, w dolnej części grilla zastosowano również aktywną przesłonę, która przez większość czasu pozostaje zamknięta

WNĘTRZE WYŻSZEJ KLASY

WNĘTRZE WYŻSZEJ KLASY

Materiały i elementy wykończenia nadają wnętrzu luksusowego charakteru auta premium i podkreślają kunszt wykonania. Kabina łączy wygodę i funkcjonalność - ma ergonomicznie zaprojektowane schowki i dodatkową przestrzeń. W Maździe CX-5 kierowca ma poczucie jedności z samochodem oraz wrażenie, że wszystko zostało zaprojektowane z myślą o nim.

Konfigurując nową Mazdę CX-5, można będzie teraz wybierać spośród trzech kompozycji kolorystycznych kabiny - jest to czarna tapicerka materiałowa lub czarna bądź śnieżnobiała tapicerka ze skóry naturalnej. W wersji z czarną skórzaną tapicerką znajdziemy ciemnoszare przeszycia w górnej części kabiny oraz jasnobrązowe w jej dolnych partiach oraz na fotelach, co dodatkowo podkreśla jakość wykonania oraz nawiązuje do charakteru samochodu klasy SUV.

WNĘTRZE WYŻSZEJ KLASY