[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

Sekcja przygotowana we współpracy z marką DS
DS 3 Crossback

DS Drive Assist

Dzięki zaawansowanym radarom oraz kamerze system DS Drive Assist potrafi sam utrzymywać prędkość (działa do 180 km/h) oraz odległość od poprzedzającego samochodu, jest też w stanie, przy minimalnym wkładzie kierowcy, utrzymać auto na wyznaczonym pasie ruchu. Gdy ruch zwalnia, system obniża prędkość, nawet do całkowitego zatrzymania, po czym jest w stanie przyspieszyć do wcześniej ustalonej prędkości.

DS Park Pilot

Dzięki systemowi DS Park Pilot samochód sam wykona manewr parkowania. Nie trzeba dotykać kierownicy ani pedałów. Aby zaparkować, wystarczy tylko jeden ruch: przytrzymanie przycisku Park. Układ wyszukuje miejsce do zaparkowania, odpowiadające wymiarom DS 3 CROSSBACK. Wystarczy je minąć jadąc z prędkością poniżej 30 km/h. System sam wykona manewr parkowania prostopadłego lub równoległego.

Active City Break

System hamowania awaryjnego identyfikuje przeszkody (pojazdy jadące w tym samym kierunku, pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów) za pomocą kamery zainstalowanej w górnej części przedniej szyby. Kamera ta "widzi" zarówno w dzień jak i w nocy. W sytuacji ryzyka zbliżającej się kolizji kierowca jest ostrzegany alarmem wizualnym i dźwiękowym. Gdy nie zareaguje, system automatycznie wyhamuje samochód.

System rozpoznawania znaków drogowych

System odczytuje stałe i tymczasowe znaki ograniczenia prędkości przy drodze, po czym wyświetla je na zestawie wskaźników, ostrzegając kierowcę w czasie rzeczywistym o ewentualnym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Można ustawić zidentyfikowany limit w tempomacie lub ograniczniku prędkości, można też skorzystać z funkcji rozpoznawania pozostałych znaków drogowych. System dodatkowo identyfikuje znaki stop, zakazu wjazdu, zakazu wyprzedzania i końca zakazu wyprzedzania.

Maksymalna ochrona

W testach zderzeniowych przeprowadzonych przez organizację Euro NCAP DS 3 CROSSBACK otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek we wszystkich czterech kategoriach testowych: ochrona dorosłych, dzieci i pieszych oraz systemy bezpieczeństwa.

Maksymalna ochrona