[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Artykuły

Dyskusja do tematu: Crash-test fotelików dziecięcych – kruchy spokój

Szokujący wynik. Aż połowa z 10 badanych w crash-teście fotelików przepadła z kretesem. Połamane oparcia i siedziska dowodzą, że niektóre z nich nie zapewniają dzieciom żadnego bezpieczeństwa.

Przejdź do artykułu
    przez innocental,
    2010-10-27 19:02:11

esper, przeczytałem mnóstwo testów, porównań i raportów. Nie ma fotelika idealnego - są ewidentnie słabe, dobre i lepsze. Zastosowałem więc inny klucz rozumowania. Skoro czołowi rajdowcy sadzają swoje tyłki w fotelach tej marki, to chyba ich wyroby są przyzwoite, solidne i bezpieczne. Może i ktoś powie, że to infantylne i nijak nie przekłada się na realia wożenia dziecka, ale w końcu na coś trzeba się zdecydować. Ja nie żałuję wyboru. No i mam w samochodzie fotel Recaro

przez ~Samuraj002,
    2010-10-27 20:51:48

\'eri\' napisał(-a):Ja mojego 3-latka wożę od półtora roku w Recaro Young Sport i to jest fotelik godny polecenia. Poza tym ma ten walor, że jest rozwojowy i "rośnie" z dzieckiem, także inwestycja na wiele lat. Bardzo łatwy montaż, przyjazna obsługa i dobra jakość. Tani może nie jest, ale czegoś takiego jak bezpieczeństwo naszych pociech nie powinniśmy przeliczać na pieniądze.Rośnie znaczy dopasowuje się do kształtu ciała?

przez bartekrozynek17,
    2010-10-27 22:19:31

eri, masz rację, z jakiegoś klucza trzeba korzystać przy wyborze Akurat Twój mnie nie przekonuje, ale to już kwestia gustu To, że Volvo robi fajne ciężarowki ma się nijak do osobówek Samuraj, pewnie chodzi o to, że można podnosić zagłówek i mocowanie pasów, dzięki czemu pasuje na dzieciaki w różnym wieku

przez ketaq,
    2010-12-16 20:23:51

Ja przy wyborze fotelika kierowałam się głównie testami ADAC i wg mine w tym przedziale cenowym wybrałam najlepiej jak się da wraz z mężem wybraliśmy dla córki taki fotelik samochodowy od Cybexa: . Przeznaczony jest dla dzieci 15-36 kg, ma 4 gwiazdki i pozytywne opiniev jednak nie mamy zamiaru go nigdy testować!

przez bartekrozynek17,
    2010-12-17 07:40:17

to podobnie jak ja + u mnie zdecydowała kwestia montażu w aucie - niestety odpadł Jane Exo i stanęło na Maxi Cosi Tobi.

przez demon24,
    2010-12-17 14:22:28

Ja jako że jestem młodym tatą i mimo że mój świat wywrócił się do góry nogami nie zastawiałem się nawet na moment i wybrałem fotelika z maksymalną ilością gwiazdek co prawda becikowe zostało prawie w pełni poświęcone na a raczej na fotelik-kołyska. Wynik testów mówi sam za siebie a jak będzie się sprawował napiszę za jakiś czas

przez ~Samuraj002,
    2010-12-17 15:27:36

To czekamy na raport i gratulacje.

przez innocental,
    2010-12-17 19:07:08

Tabaluga, obyśmy takich wywrotów świata mieli jak najwięcej. Choćby mieć najdziksze auto, z dzieckiem na pokładzie ma się ono stać przede wszystkim fortecą. Moja od niedawna była kobieta wychodziła z założenia, że wożenie dziecka bez fotelika i zapiętego w dorosłe pasy na ktorkich dystansach nie jest problemem. Mimo, że kupiłem drugi fotelik do jej samochodu, nie montowała go, bo.... nie. Kiedyś wyartykułowałem moje stanowisko następująco: Nie wszystko na drodze zależy od Ciebie, a jak wjedzie w Twój samochód...więcej

przez ~Samuraj002,
    2010-12-17 19:25:11

I bardzo słusznie powiedziane.

przez demon24,
    2010-12-20 20:24:48

Co do stylu jazdy to już się znacznie zmienił od momentu gdy tylko się dowiedzieliśmy że zostaniemy rodzicami i gdy moja Kobieta ze mną jeździła ale samemu to nie potrafię się czasem powstrzymać żeby nie przycisnąć a fotelik idealnie się komponuje, póki co bez najmniejszego zarzutu

• ODPOWIEDZ +
STRONA 2 z 3
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij