REKLAMA

Forum - Artykuły

Dyskusja do tematu: Kupowanie nowego samochodu – salonowe sztuczki

Przychodzisz do salonu po wymarzone auto, a wyjeżdżasz inną wersją, czy innym modelem, niż chciałeś. Rzecz jasna droższym. Podpowiadamy, jak nie dać się omamić sprzedawcom, pozostać przy swoim zdaniu i nie wydać za dużo.

Przejdź do artykułu
 • avatar zgłoś
  przez mens-health,
  2011-03-14 10:52:58

  Przychodzisz do salonu po wymarzone auto, a wyjeżdżasz inną wersją, czy innym modelem, niż chciałeś. Rzecz jasna droższym. Podpowiadamy, jak nie dać się omamić sprzedawcom, pozostać przy swoim zdaniu i nie wydać za dużo.

 • avatar zgłoś
  przez ~bosman,
  2011-03-22 20:51:45

  Marże dealerów to nie jakiś kosmiczny procent. Jak poczyta się więcej to różnych ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.Salony zarabiają głównie na serwisie, czy to gwarancyjnym, czy powypadkowym, czy ogólnie na usługach.Do salonów. W zeszłym roku Auto Świat (wraz Centrum Badań Marketingowych „Test”,) zrobił siódmą edycję Wielkiego Testu Salonów. Na czele Toyota, Ford i Volkswagen - tutaj najlepsza obsługa. Potem skok w dół i Skoda, kolejny skok w dół i Honda.

 • avatar zgłoś
  przez ~wojtek756,
  2018-08-29 17:08:07

  A ja mam dobre doświadczenia z salonami, swoje auto kupiłem w Mazda Jaremko we Wrocławiu i naprawdę dobrze mnie obsłużyli, jazda próbna bez problemów, formalności załatwione szybko.

 • avatar zgłoś
  przez ~Ada,
  2018-08-31 16:54:19

  Lepiej wejść na Motonegocjator.pl - nie dość, że samochody NOWE, to i z wysokimi rabatami, więc można zaoszczędzić sporą sumkę. Miałam akurat to szczęście, że kupiłam samochód za pośrednictwem tego portalu i to ze zniżką prawie 30%, więc z czystym sumieniem mogę polecić każdemu :)

 • avatar zgłoś
  przez ~madagaskarka,
  2018-09-25 21:11:42

  No niekoniecznie, ja jak poszłam z mężem do katowickiego Bawaria Motors BMW doskonale wiedziłam po co idziemy , nawet kolor był wymarzony auta i na taki czekaliśmy. Jak jesteś osobą asertywna, znasz triki sprzedawców kupisz co masz kupic. Salon polecam, fachowe podejście, miła obsługa no i dobre ceny. Dzięki nim mam wymarzone BMW Gran Tourer

 • avatar zgłoś
  przez ~Mazur,
  2018-12-21 04:19:24

  Toyota yaris nowa /wyprzedaż 2018/ , każą mi po zapłaceniu zarejestrować a samochód zobaczę dopiero po 3 tygodniach. Przecież może przyjść uszkodzona i co wtedy ? Salon Toyoty Ełk.

 • avatar zgłoś
  przez ~Jakubbb,
  2019-03-28 19:13:12

  ja mam same miłe wspomnienia po zakupie samochodu w salonie Carolina Toyota Wola. Tam uczciwie i otwarcie traktują klienta. Jasne - nie dostaniesz auta za firko ;) ale korzystne warunki zapłaty i fajna cena już jak najbardziej jest do uzyskania ;)

 • avatar zgłoś
  przez ~Norbert,
  2019-03-31 15:27:59

  Ja ostatnio byłem w Bawaria Motors w Katowicach i muszę przyznać, że jestem w szoku. Obsługa była bardzo miła, nie odniosłem wrażenia że traktuje mnie z góry i chce mnie naciągnąć na bubla. Pan od razu powiedział o wadach i zaletach auta, mimo że dla mnie było wręcz idealne. W tym tygodniu wracam tam, aby dokonać zakupu. Polecam :)

 • avatar zgłoś
  przez ~DanielC,
  2019-12-19 07:50:18

  Kupowanie nowego samochodu to zmora. Jak ktoś nie wierzy, to pewnie nie ma za sobą przejażdżki po tych wszystkich punktach sprzedaży. Wybór ogromny, można się migreny nabawić. Zanim wybrałem swoje ostatnie auto, to straciłem chyba ze cztery weekendy, żeby decyzja była jak najbardziej przemyślana. Zadowolony jestem bardzo, ale ogólnie trzeba mieć dużo cierpliwości.

 • avatar zgłoś
  przez ~kierowca,
  2019-12-21 07:56:41

  Jako że biorę samochód na firmę, to systematycznie co cztery lata mam przejażdżkę po salonach. Kupowanie nowego samochodu to dla mnie czysta przyjemność. Mam pełen przegląd ofert i zawsze czuję się dobrze traktowany. Jak sprzedawca mnie specjalnie nie zachęca, wtedy udaję się do innego salonu, wybieram inną markę i działam dalej. To zakup dla mnie, więc nie widzę powodu, żeby nie być cierpliwym i żeby dokładnie nie poznać wszystkich modeli, które leżą w obrębie moich zainteresowań.

 • ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA