[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Auto dyskusje

Jak sprawdzić samochód przed zakupem?
    przez majaa862,
    2016-10-17 12:35:26

Co i jak sprawdzić kupując używany samochód, szczególnie starszy model? - aby później (tzn. po zakupie) nie okazało się, że z autem jest z coś nie tak.

przez irenaa91,
    2016-10-20 10:23:31

Niestety wiele sprzedawanych obecnie używanych samochodów jest w kiepskim stanie, szczególnie te kilkunastoletnie sprowadzane z zagranicy, także prawdopodobieństwo trafienia na jakiś feralny model jest spore. Także jestem ciekaw jak sprawdzić takie auto przed zakupem.

przez lechh851,
    2016-10-22 12:08:35

Najlepiej zabrać auto na przegląd do jakiejś stacji diagnostycznej - uczciwy sprzedawca raczej nie będzie miał nic przeciwko. Można też zabrać ze sobą do sprzedawcy mechanika, który sprawdzi auto na miejscu. Warto też dla pewności sprawdzić numer VIN auta w jakiejś bazie danych - można po nim sprawdzić przeszłość każdego używanego auta.

przez majaa862,
    2016-10-24 11:02:29

bartekk90" data-cid="1047682698" data-time="1477130915 napisał(-a):
    "

Warto też dla pewności sprawdzić numer VIN auta w jakiejś bazie danych - można po nim sprawdzić przeszłość każdego używanego auta.

"

A gdzie i jak można sprawdzić numer VIN samochodu? Można to zrobić samodzielnie, czy trzeba się udać do jakiegoś fachowca?

przez lechh851,
    2016-10-25 10:43:18

Numer VIN każdego pojazdu można sprawdzić przez internet m.in. w publicznej bazie danych o pojazdach, chyba nazywa się ona CEPiK, albo na http://www.autobaza.pl - to chyba największy tego typu serwis, można tam sprawdzić dokładną przeszłość samochodu, w tym wypadkową, ale też historię serwisową i dowiedzieć się, czy samochód nie jest kradziony.

przez Smar,
    2016-11-24 11:07:30

O super, dzięki za tę informację. Właśnie się zastanawiałem jak mogę VIN sprawdzić, a sprzedawca mówił mi, że to niepotrzebne, nie ma rzetelnej bazy i w ogóle to po co sobie głowe zawracać :)

przez ~ssa,
    2019-04-09 10:57:11

http://www.autoklucze.com.pl/

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij