[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Auto dyskusje

Tanie auto w trasy
    przez franczo,
    2013-08-29 17:03:34

Witam,na początku chciałem się serdecznie przywitać. Jestem tutaj nowy, a to mój pierwszy post.Jak w temacie.Chcę kupić auto do max 10tys (najlepiej jak podacie również propozycje do 5-6 tys), którym będę robić trasę Poznań-Berlin każdego weekendu. Chciałem, aby auto było przede wszystkim jak najoszczędniejsze. Nie wiem zatem czy wybrać Diesel, Benzynę czy Benzyna+LPG ? Marka i model, sam już nie wiemZastanawiałem się na niezawodnym 1,9 tdi w audii czy golfie.
    Pewnie i tak skończy się na benzynie  ...więcej

przez samuraj,
    2013-08-29 20:20:52

Po pierwsze musisz policzyć co Ci się będzie bardziej opłacać - diesel czy benzyna (chodzi o roczne przebiegi jakie będziesz wykręcał), chyba że masz jakieś konkretne preferencje co do samego zasilania ...

Co do auta - trochę zbyt ogólnikowo to przedstawiłeś. Na czym Ci zależy (jaka wielkość, typ itp.)? Czy musi być tylko oszczędne i wsio?

przez rzesor,
    2013-08-30 13:10:01

Trudny wybór bo LPG będzie problematyczne, a Diesel w tej cenie wyeksploatowany i drogi w naprawie.

Może Golf, Leon, Octavia 1.6 lub 1.9 TDI
    Astra 1.6 i Focus 1.6 też się znajdą.

Francuskie auta będą bardziej awaryjne, a japońskie bardziej niezawodne ale drogie w ewentualnej naprawie.

przez samuraj,
    2013-08-31 01:50:10

Czy ja wiem czy taka np. Laguna I byłaby awaryjna ... . Myślę, że nie bardziej aniżeli inne modele.

przez rzesor,
    2013-08-31 17:11:17

A ja myślę że bardziej, choćby ze względu na większy przebieg.

przez samuraj,
    2013-08-31 22:43:40

A to jest jakoś uwarunkowane, że francuskie musi mieć większy przebieg? :P Swoją drogą odbiegamy od tematu ...

przez hanna,
    2013-10-09 14:12:23

Żeby coś Ci doradzić musisz faktycznie napisać coś więcej. Na czym by Ci dokładnie zależło.
    Pozdrawiam!

przez gasiorek,
    2013-11-09 17:27:38

No cóż, udowodniono, że niezawodność stanowi mocną stronę samochodów Renault, poczytaj:
    Niezawodność samochodów Renault wyróżniona przez magazyn „Automobile”

przez samuraj,
    2013-11-09 17:56:29

Nie ma to jak dobra reklama ...

przez airmatic,
    2013-11-09 19:47:03

Żaden stereotyp nie pomoże, jeśli natkniesz się na zajeżdżony, "przekręcony", oszukany prawnie lub poskładany z 1 lub kilku wraków egzemplarz. Potrzebna będzie solidna ekspertyza wad ukrytych. Moi znajomi dopadli ostatnio Lagunę I w niezłym stanie, z podwoziem domagającym się natychmiastowej konserwacji i... właściwie to byłoby wszystko. Wszystko, gdyby nie komputer pokładowy auta kupionego po raz pierwszy przez "Niemca". Język belgijski lub holenderski wgrany jako JEDYNA opcja wyszedł na jaw dopiero po wymianie wahacza, gdy "przemówił" do właściciela. Przypadek? :ireful3:

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 3
REKLAMA