REKLAMA

Forum - Bieżący numer auto motor i sport

Prędkość a zawartość AMiS
    przez qmac,
    2011-08-22 11:46:10

Witajcie. W obecnym numerze Auto Motor i Sport, podajecie jakieś badania które mówią o prędkosci jako przyczynie wypadków. Niby nic, bo takimi informacjami karmi się nas - kierowców non stop, ale powiem, że tym razem nie wytrzymałem !!! Panowie albo wierzycie w to co piszecie i wtedy zmieńcie diametrialnie treść swojego pisma, albo przestancie chrzanić głupoty !!! O co mi chodzi ?? Ano o to, że na jednej stronie Waszego pisma można przeczytać, że prędkoźć jest główną przyczyną wypadków i ...więcej

przez ~Samuraj,
    2011-08-22 15:37:23

Z jednej strony oburzasz się o tą prędkość, a z drugiej twierdzisz, że to nie ona jest powodem wypadków. Fakt faktem często jest, ale oczywiście nie tylko ona. Oburzenia dotyczącego testowania mocnych aut nie rozumiem. Kolego, producent oferuje samochody o różnej mocy, ale eksploatacja i używanie takiego auta zależy już tylko i wyłącznie od kupującego. Na dobrą sprawę auta do 80 KM jak powiedziałeś też rozwijają prędkości powyżej 90 km/h i co z tym fantem zrobić? Przestać w ogóle jeździć samochodami? Trochę bezzasadne pretensje.

przez qmac,
    2011-08-22 17:19:58

chyba nie zrozumiełeś sensu mojej wypowiedzi Ja nie oburzam sie na prędkosć, bo twierdze że to nie ona jest przyczyną wypadków !! Chodzi mi oto, że na jednej stronie pisze się "dokąd tak pędziesz?" a na nastepnej testuje się BMW 1 M Coupe. Czy nie uważasz że to trochę rozdwojenie jaźni ??? Jak najbardziej chcę czytac testy takich aut jak powyższe BMW ale po co te teksty o zabójczym działaniu prędkosci ??? Po prostu mi sie tu ze sobą gryzie. To tak jak w TVN Turbo Pan Maciej Zientarski w 1 prog...więcej

przez rooland91,
    2011-08-22 17:47:48

To nie rozdwojenie, tylko różnorodność artykułów.Gdyby wszystkie były podobne, to AMiS byłby nudny.

przez qmac,
    2011-08-22 19:12:59

\'rzęsor\' napisał(-a):To nie rozdwojenie, tylko różnorodność artykułów.Gdyby wszystkie były podobne, to AMiS byłby nudny.Ale nie widzisz bezsensownosci takiego zestawienia artykułow ??? W jednym mówi się jeździj powoli, nie przekraczaj prędkosci, a w kolejnym kup 300 monstrum żeby czerpać radość z jazdy. Przecież to nie ma sensu !!! Trzeba się na coś zdecydować. Strasznie mnie ostatnio wnerwia takie rozdwojenie jaźni redaktorów motoryzacyjnych. Najpierw teskty umoralniajace o wpływie prędkości na il...więcej

przez bartekrozynek17,
    2011-08-22 21:52:57

IMHO wiązanie tych dwóch tematów jest zupełnie niepotrzebne, a porównanie do cukrzyka - nietrafione. To, że masz mocne auto, nie oznacza, że jedynym sposobem na czerpanie z niego radości jest dzikowanie w ruchu ulicznym. Możesz poszaleć podczas trackdaya, czy innej sportowej imprezy dla amatorów, a i na co dzień mieć przyjemność z dynamicznych startów, czy błyskawicznego (bezpiecznego) wyprzedzania. A cukrzyk nawet na zamkniętej imprezie dla cukrzyków z dietą nie poszaleje. I radości z posiadania mocnego auta ni...więcej

przez ~Samuraj,
    2011-08-23 00:35:00

Nie sądzę, że to rozdwojenie jaźni. Rozumiem twoje oburzenie co do niekonsekwencji - chciałbyś pewnie, żeby były gazety "grzeczne" umoralniające kierowców i podające ogólne zasady oraz gazety "ostre" prezentujące np. 300 - konne potwory, ale wtedy podejrzewam, że byłoby to nudne. Zresztą sprawę z tytułem i całą resztę wyjaśnił Esper, a to wśród nas spec od spraw AMiS - owych, wierz mi.

przez jacekket,
    2011-12-13 15:57:21

Myślę że i takie i takie artykuły są potrzebne To, że na jednej stronie jest artykuł o zbyt szybkiej jeździe, to znaczy, że inne informacje mają zostać nie przekazane?Natomiast co do stwierdzenia, że prędkość zabija, to myślę iż jest to pewien błąd w interpretacji statystyk. Współczynnik śmiertelności w wypadkach, które zdarzyły się pod wpływem nadmiernej prędkości jest większy tylko dlatego, że ryzyko śmierci w razie wypadku rośnie wraz ze wzrostem prędkości. Samo ryzyko spowodowania wypadku nie zawsze jest uzależnione od prędkości.

przez ~Samuraj,
    2011-12-13 21:24:25

Kiedyś Clarkson się śmiał z tego stwierdzenia, bo przecież prędkość sama w sobie nie zabija, to człowiek wykorzystujący ją nieumiejętnie jest zagrożeniem na drodze.

przez jacekket,
    2011-12-14 20:26:49

\'Samuraj\' napisał(-a):Kiedyś Clarkson się śmiał z tego stwierdzenia, bo przecież prędkość sama w sobie nie zabija, to człowiek wykorzystujący ją nieumiejętnie jest zagrożeniem na drodze. Dokładnie tak! Całkowicie się z tym zgadzam

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA