[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Forum techniczne

Ryska na szybie - kamyk
    przez airmatic,
    2011-02-11 23:10:28

W pechowo zaistniałej okoliczności "dostałem" dziś małym kamykiem w przednią szybę od nadjeżdżającej z przeciwka ciężarówki. Szczęśliwie obyło się bez głębokiej rysy, ale na powierzchni szyby pozostał punkt wielkości ziarnka, widoczny wewnątrz, a z zewnątrz czuć pod palcami zapadnięcie. Widać również żółtą plamę żywicznego pochodzenia (tak mi się zdaje), która odpowiada za nieprzezroczystość.
    Bardzo proszę o podpowiedź, czy:
    a] pomoże tu zabieg detailingowy,
    b]lepiej wymienić szybę,...więcej

przez samuraj,
    2011-02-12 03:08:17

Miałem podobny kłopot jakiś czas temu i powiem ci, że nawet to nie było widoczne. Jeśli to jakiś drobiazg to bym się tym raczej nie przejmował.

przez krzys,
    2011-02-12 13:25:32

Ja bym dał to naprawić jednak, żeby nie poszło od tego jakieś większe pęknięcie. Bo wtedy zamiast za wypełnienie zapłacisz dużo więcej za nową szybę...

przez krzysiek29,
    2011-02-12 16:40:45

U mnie jeśli odprysk przechodził w rysę i się zwiększa to oczywiście wymieniałem , ale jeśli jest tylko odprysk to sobie tym głowy nie zawracam. Aktualnie mam dwa namacalne odpryski.

przez esper,
    2011-02-12 17:10:54

zobacz w jakimś okolicznym Autoglass Jaan, czy Pilkingtonie ile by wzięli za naprawę. Jeśli grosze, to zrób, żebyś nie miał niespodzianki jak dupniesz kiedyś w dziurę, albo rozlezie się na słońcu.

przez samuraj,
    2011-02-12 17:11:57

Kiedyś miałem pękniętą szybę tak sromotnie i wtedy wymieniałem, ale jak był ledwo widzialny odprysk to jeździłem z tym i nic się nie działo. Jeśli jest podobnie w twoim przypadku to specjalnie bym sobie tym głowy nie zawracał (mówię z autopsji).

przez airmatic,
    2011-04-01 14:08:28

Finał całej sprawy na razie jest taki, że za radą Espera i Krzysia zająłem się wreszcie szybką. W tym celu umówiłem się w okolicznym oddziale AutoGlass i po krótkich oględzinach rozpoczęło się "uzdatnianie". Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu uszkodzonej partii szyby wstrzyknięto w rysę (typu "pawie oczko") odpowiedni preparat, spolerowano go troszkę i po zgrzaniu samochód był gotowy. Fakt, że na razie znać miejsce uderzenia (został przezroczysty ślad o kształcie dawnej dziury) - głównie z powod...więcej

przez nigus,
    2011-11-21 12:39:04

A jak pęknie szyba mocniej od tej ich naprawy to tez zwracają tylko 50zł?

przez archerpaf,
    2011-12-12 21:17:51

Ja kiedyś zbagatelizowałem taki odprysk... dostałem w przednią szybę przy słupku pasażera. Taki mały, więc zapomniałem... aż trafiłem w dziurę, no i to taką solidną.
    wtedy zrobił się malutki pajączek, ale zauważyłem go dopiero jak w stronę słupka poszło pęknięcie.
    Na szczęście dostałem kontakt na takiego dobrego speca od szyb i to naprawił. Ale od tamtej pory nigdy nie zbagatelizuję takiej sprawy.
    W każdym większym mieście masz serwisy zajmujące się naprawami szyb. Koszt naprawy niewielki (bo do ...więcej

przez samuraj,
    2011-12-13 01:46:33

Sprawa dawno wygasła, więc nie ma co rozgrzebywać topicu.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 3
REKLAMA