REKLAMA

Forum - Newsroom

Dyskusja do tematu: Peugeot 308: pierwsze zdjęcia nowego modelu!

Nadjeżdża nowa generacja Peugeota 308 - będzie przekonywać klientów  dynamiczną stylistyką, nowoczesnymi technologiami na pokładzie i niskim zużyciem paliwa.

Przejdź do artykułu
    przez auto-motor-i-sport,
    2013-05-13 11:13:21

Nadjeżdża nowa generacja Peugeota 308 - będzie przekonywać klientów  dynamiczną stylistyką, nowoczesnymi technologiami na pokładzie i niskim zużyciem paliwa.Zobacz artykuł

przez airmatic,
    2013-05-13 12:24:45

Nowa 308 to pierwszy od wielu lat kompakt, na widok którego poczułem dawno niewidziane u siebie ściskanie w dołku. Chwilę potem fizjologia mojego organizmu wymusiła otarcie potu z czoła - to pewnie efekt nabrzmienia żyłek w skroniach.
    Żeby nie było - to wcale nie z zachwytu. Świeżo wypitej kawy z ekspresu na szczęście bez walki nie oddam. 
    Ale przejdźmy do meritum - kompakt Peugeota znakomicie wpisuje się w znane od lat standardy Subaru. Czyli używać tak, żeby szybko wsiadać do wnętrza, byle nie o...więcej

przez mariano-italiano,
    2013-05-13 12:43:43

Wszystko się teraz unifikuje i upodabnia do siebie, takie czasy:P Ja tu jeszcze widzę naleciałości C4. Taki miks, ale to samo mógłbym powiedzieć o C4 właśnie, Astrze, Leonie. Mnie razi ten element po środku maski z napisem Peugeot - czy to ma jakiś wyższy cel, o którym nie wiem czy po prostu "ozdobnik"?

Za to wnętrze jest świetne - takiej eleganckiej prostoty dawno nie widziałem. Fajny jest też tabletowy wyświetlacz z dużymi, czytelnymi symbolami.

Teraz pozostaje jeszcze czekać ...więcej

przez rzesor,
    2013-05-13 15:02:52

Nie wiem co chcecie od wyglądu, moim zdaniem jest świeży, elegancki i nowoczesny zarazem.

307 i poprzedni 308 ze swoimi zaokrąglonymi kształtami wyglądają przy nim staroświecko.

Silniki to pewnie 1.6 THP, 1.6 HDi oraz 2.0 HDI, a ceny zapewne będą na poziomie Golfa VII.

Swoją drogą, widzieliście obrotomierz?

przez kierowca-bombowca,
    2013-05-13 15:17:14

Brawo! Teraz, żeby zmienić temperaturę albo kierunek nawiewu będzie trzeba się dłuższą chwilę przyglądać ekranowi, a potem wcelować w ikonkę (a w tym czasie przejedziemy kilkadziesiąt metrów na ślepo).
    Moda na "minimalizm" i gadżeciarskie ekrany sięgnęła absurdu.
    To ja jednak wolę staromodne pokrętła i guziki, które można obsłużyć bez odrywania wzroku od tego co w czasie jazdy najważniejsze - drogi.

przez mariano-italiano,
    2013-05-13 15:24:48

Ten obrotomierz faktycznie do tyłu, jak w Astonach :D A co do obsługi "na ślepo", w tym Peugeocie chyba nie będzie tak źle...

przez kierowca-bombowca,
    2013-05-13 15:36:37

[..]A co do obsługi "na ślepo", w tym Peugeocie chyba nie będzie tak źle...
    Nie? Ja nie widzę tu  żadnych pokręteł od klimy/nawiewu. Zostaje więc macanie ekranu. Na tym samym ekranie, co można zobaczyć na jednym ze zdjęć, wyświetlane są też super ważne informacje o multimediach. Czyli jeśli chcę zmienić nawiew, to musze:
    - wymacać ikonkę która przywoła ekran klimy
    - wymacać ją jeszcze raz, bo akurat mi sie ręka bujnęła i trafiłem w ustawianie zegarka :-P
    - wymacać ikonkę zmiany temperatu...więcej

przez samuraj,
    2013-05-13 20:20:02

Mnie razi ten element po środku maski z napisem Peugeot - czy to ma jakiś wyższy cel, o którym nie wiem czy po prostu "ozdobnik"?

Ozdobnik. :) Obsługa obsługą, ale jak się nie daj Boże ten tablet zawiesi ...

Ironizuję rzecz jasna - minimalizm ma przecież swoje wady i zalety. :)

przez airmatic,
    2013-05-13 21:14:14

Już się bałem, że zady i walety... :D

przez konjo,
    2013-05-13 22:27:02

Nie nie nie. To ma być francuska finezja!? Auto z przodu bez charakteru, linia boczna pasująca do każdego produktu ze znaczkiem VW-Audi, tył nie współgrający z resztą. Szykuje się nowy Fiat Stilo!
    Być może ktoś pomyślał że zachowawcze linie karoserii "odciągną" konserwatywnych klientów od marek niemieckich, ale akurat dla nich auto będzie po prostu... francuskie, czyli DSF jak był tak i będzie. A w dodatku będzie brzydkie, co zrazi osoby do tej pory "zaprzyjaźnione" z marką.
    I tak pewnie po max. 2 lata...więcej

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA