REKLAMA

Forum - Newsroom

Dyskusja do tematu: Peugeot 308: pierwsze zdjęcia nowego modelu!

Nadjeżdża nowa generacja Peugeota 308 - będzie przekonywać klientów  dynamiczną stylistyką, nowoczesnymi technologiami na pokładzie i niskim zużyciem paliwa.

Przejdź do artykułu
    przez airmatic,
    2013-05-13 22:34:32

Znakomicie to ująłeś, Konjo. A kto dziś pamięta, jak żurnaliści z optymizmem ogłaszali pojawienie się następcy Bravo/Brava? Gdy tylko pokazały się "Stilałki" na dziennym świetle wystaw motoryzacyjnych, a potem na drogach, umiarkowany optymizm stawał się coraz bardziej umiarkowany... Aż do ogłoszenia cenników i strategii marketingowo-biznesowej tego mimo wszystko dobrego auta. Pamiętacie, jak go to zabiło...

przez eri,
    2013-05-13 23:38:07

Jeżdżę Peugotami służbowo i jak wsiadam (nawet do Teepee) to jest miło, bo przyjemnie działa zdrowy Peugeot. Boli, że to się jednak potwornie psuje. I nie są to drobne wady, a na przykład padaka układu chłodzenia i pojazd na lawetę 300 km od firmy...

przez rzesor,
    2013-05-14 01:08:03

Nie? Ja nie widzę tu  żadnych pokręteł od klimy/nawiewu. Zostaje więc macanie ekranu. Na tym samym ekranie, co można zobaczyć na jednym ze zdjęć, wyświetlane są też super ważne informacje o multimediach. Czyli jeśli chcę zmienić nawiew, to musze:
    - wymacać ikonkę która przywoła ekran klimy
    - wymacać ją jeszcze raz, bo akurat mi sie ręka bujnęła i trafiłem w ustawianie zegarka :-P
    - wymacać ikonkę zmiany temperatury
    - wyklikać powrót do wyświetlania okładki płyty, która akurat leci, bo pr...więcej

przez rzesor,
    2013-05-14 01:09:30

Nie nie nie. To ma być francuska finezja!? Auto z przodu bez charakteru, linia boczna pasująca do każdego produktu ze znaczkiem VW-Audi, tył nie współgrający z resztą. Szykuje się nowy Fiat Stilo!
    Być może ktoś pomyślał że zachowawcze linie karoserii "odciągną" konserwatywnych klientów od marek niemieckich, ale akurat dla nich auto będzie po prostu... francuskie, czyli DSF jak był tak i będzie. A w dodatku będzie brzydkie, co zrazi osoby do tej pory "zaprzyjaźnione" z marką.
    I tak pewnie po max. 2 lata...więcej

przez samuraj,
    2013-05-14 09:11:57

Spójrzcie na to w ten sposób - nowe 308 wygląda trochę jak Golf po francusku, więc może inżynierowie Puga uznali, że to jest metoda na sukces? Według mnie większym problemem może się okazać kiera i zegary ...

przez mariano-italiano,
    2013-05-14 10:43:00

Zgodzę się, że poprzedni 307 to straszny brzydal. Ten nowy jak najbardziej jest krokiem w przód. Francuski Golf - coś w tym jest ;)

przez rzesor,
    2013-05-14 16:23:48

Już 306 był reklamowany jako Rywal Golfa.

Co ciekawe ludzie w salonach pytali wtedy o ten nowy model "Rywal" :D

przez samuraj,
    2013-05-14 20:55:17

Generalnie każdy z tych Peugeotów był i jest rywalem Golfa, ale mój post był jedynie dla zobrazowania stylistyki nowego 308. :)

przez krzysiek29,
    2013-05-15 13:29:20

Obecnym modelom gdyby zakryto znaczki z nazwą marki to 60-70 % byłoby nierozpoznawalnych jako jakiś tam model. Np Peugeota 205 czy Golfa I większość (przynajmniej ta starsza :) )   po samym zarysie by rozpoznała. Dla mnie osobiście  najważniejsze są odczucia zza kierownicy w szerokopojętym znaczeniu tego słowa: czyli czy jest  nad/pod sterowny i w jakim stopniu, jak działa skrzynia biegów- niejeden automat zastanawiający się kilka sekund nad zmianą biegu potrafi obrzydzić auto, przyspieszenia też nie są bez znaczenia.. Co do stylistyki  no cóż teraz taka moda.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 2 z 2
REKLAMA