[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Porady

Dyskusja do tematu: Dzieci w samochodzie - jak podróżować bezpiecznie?

Dziecko w aucie rozprasza bardziej niż pisanie SMS-ów. Pamiętaj o tym i bądź surowym kapitanem Twojego okrętu na kółkach. Najważniejsze to dowieźć skarby do celu.

Przejdź do artykułu
 • avatar zgłoś
  przez ~Gracjan123,
  2017-07-21 12:21:17

  Podróżowanie z dziećmi ogólnie jest ciężki. Zazwyczaj na takie wyjazdy pożyczam samochód w Panek więc staram się wybierać odpowiednio duże no i z wyposażeniem, które zajmie uwagę dzieci na czas jazdy

 • avatar zgłoś
  przez ~Jan,
  2017-07-24 14:54:30

  Przed wyjazdem w dłuższą podróż z dziećmi , przede wszystkim sprawdzam stan auta. Nasz Mercedes wędruje wtedy na serwis Daimlera, a ja mam pewność, że od strony technicznej będzie wszystko ok.

 • avatar zgłoś
  przez ~koody,
  2017-08-23 17:36:49

  No fotelik to absolutnie podstawa

 • avatar zgłoś
  przez ~DariuszB,
  2017-08-23 19:54:21

  Swieta prawda. Kiedys sam mialem nieprzyjemne zdarzenie kiedy gosiu przywalil mi w tyl merca. Tyle dobrze ze dziecka ze mna nie bylo ale strach pomyslec co mogloby sie stac. Na szczescie we wspomnianym juz serwisie na daimlera chlopaki szybko doprowadzili auto do porzadku ale jakby nie bylo trzeba uwazac na siebie i na bliskich.

 • avatar zgłoś
  przez ~MariaZawadzka,
  2017-12-06 15:22:39

  Coś wiem o podróżowaniu z dziećmi... Trzeba być dobrym kierowcą, żeby ze spokojem tę szkołę przetrwania. Zapisałam się specjalnie na kurs doszkalający, który znalazłam w szkole koło siebie: https://motorat.com.pl/ Chyba nie są jeszcze popularne, ale myślę, że warto. A tak na marginesie, co do tekstu o chorobie lokomocyjnej - świetnie działają cukierki miętowe. Odruch ssania pomaga na mdłości. Miętowy smak dlatego, że typowe, słodkie karmelki mogą dodatkowo zemdlić dziecko, zamiast odświeżyć. Moi rodzice stosowali to na mnie, a ja teraz na swoich pociechach i działa!

 • avatar zgłoś
  przez ~Arek,
  2018-01-12 19:32:12

  Bezpieczeństwo to podstawa. Fotelik jest bardzo ważny ale to dla najmłodszych/najmniejszych domowników. Starsi mogą korzystać z bardziej wygodnych rozwiązań. Dla starszych i wyższych dzieci można użyć pasów Smart Kid Belt. Taki pas zapewnia porównywalne bezpieczeństwo starszym jak tradycyjne foteliki, a dodatkowo pozwala czuć się małemu na równi z dorosłym. To dla niego niesamowita frajda i nauka. Uczy się samodzielnie zapinać pas bezpieczeństwa, który ma dostosowany do swojego wzrostu (właśnie dzięki Smart Kid Belt). Taka umiejętność i nawyk przyda się niewątpliwie w przyszłości.

 • ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij