[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Porady

Dyskusja do tematu: Mandat za brak pasów bezpieczeństwa. Wysokość kary

Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa ratują życie od 60 lat, nie każdy jednak pamięta o ich zapinaniu. Jaka kara grozi za jazdę bez pasów? Kiedy nie trzeba ich zapinać?

Przejdź do artykułu
    przez ~marysienka82,
    2019-12-26 20:20:51

Fajna ciekawostka, że kobieta w ciąży nie musi mieć pasów. Ja całą ciążę zapinałam i czułam się bezpieczniej z pasami jak bez nich. Jasne że przy dłuższych podróżach były one niewygodne ale przynajmniej chroniły mnie i bobasa przed wyleceniem przez przednią szybę. A mandat za brak pasów bezpieczeństwa uważam za konieczność.

przez ~colin,
    2019-12-26 20:21:31

Popieram całym sercem karanie mandatem również osoby jadące z tyłu. Kierowca nie musi odpowiadać za głupotę pasażerów i ich brak wyobraźni. Dlatego mandat za brak pasów bezpieczeństwa im również się należy. Może się czegoś nauczą.

przez ~barteq,
    2019-12-28 09:56:40

Pasy bezpieczeństwa ratują życie. Wiem to z własnego doświadczenia. Kilka tygodni temu miałem wypadek. Czołówka. Gdyby nie pasy wyleciałbym na drogę prosto pod koła innych samochodów. Dlatego jestem zwolennikiem mandatów za brak pasów bezpieczeństwa. Tylko moim zdaniem kara powinna być większa by zabolała i utkwiła niektórym w pamięci.

przez ~wkurzony91,
    2019-12-30 17:08:19

Mandaty za brak pasów i tak są z niskie. Nie wiem co komu przeszkadza takie pasy zapiąć. Nie wyobrażam sobie jazdy bez pasów. Trzeba nie mieć wyobraźni. Podwyższyć mandaty i już!

przez ~donald,
    2019-12-30 22:03:17

Mandaty za brak pasów bezpieczeństwa dla kierowcy jak i dla pasażerów wydają mi się mało działające na wyobraźnię. Przede wszystkim są za niskie. I moim zdaniem przyszłych kierowców powinno się prowadzić na takie testy wypadkowe i pokazywać co się dzieje jak któryś z pasażerów nie zapnie pasów. Może wtedy przykładali by większą wagę w pilnowaniu osób za które są odpowiedzialne.

przez ~driver,
    2020-01-15 18:42:43

Mandaty za brak pasów bezpieczeństwa są potrzebne. Ale czy powinny być wyższe, tu bym się zastanowił. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie i wyobraźni to będzie je zapinał. I to nie dlatego, że może dostać mandat ale dlatego, że boi się o własne życie. A dla tych, którzy nie zapinają pasów, wysokość mandatu nie zrobi różnicy skoro własne życie mają za nic. Nie chce zapinać pasów, niech nie zapina, jego sprawa.

przez ~wkurzonyojciec,
    2020-01-20 17:30:58

Podpisuje się wszystkimi rękoma pod podwyższeniem mandatów za brak pasów bezpieczeństwa. A tym asom, który myślą, że wystarczy dziecko posadzić do fotelika i już, to nawet potroić wysokość dotychczasowej kary!

przez ~doncorleone,
    2020-01-21 20:53:19

Nie bez przyczyny na egzaminie na prawo jazdy oblewają za brak pasów. To jest nieprzygotowanie się do jazdy. Dlatego popieram mandaty za brak pasów bezpieczeństwa. Nie jesteś przygotowany do jazdy to nie jedź!

przez ~nigelWW,
    2020-01-26 12:39:19

Wstyd się przyznać, ale dostałem kiedyś kilka mandatów za brak pasów. Oczywiście to efekt totalnej głupoty. Nie zapinałem, bo po co? Człowiek jak zawsze chce być najmądrzejszy. Ale z wiekiem jednak wyobraźnia zaczyna pracować i dziś bez pasów nawet nie wyjadę z garażu.

przez ~Góral,
    2020-01-28 08:01:35

Podwyżka podwyżką ale jak można dostać mandat za brak pasów bezpieczeństwa? Gdy jest się kierowcą to tak jakby zapomnieć o oddychaniu.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 3
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij