REKLAMA

Forum - Porady

Dyskusja do tematu: Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce

Przepisy wymagają od kierowców wożenia w samochodzie kilku istotnych rzeczy. Co należy do obowiązkowego wyposażenia auta?

Przejdź do artykułu
    przez ~WI,
    2020-04-15 11:38:46

Do tego wszystkiego dodałbym linkę do holowania (syntetyczną a nie stalową), kable rozruchowe (nie ma to jak samoróbki z przewodów spawalniczych), mały i wydajny kompresor oraz certyfikowany manometr do kół. Na wszelki wypadek wożę także podstawowe narzędzia oraz trzymam w bagażniku płyny eksploatacyjne do auta tj. płyn do spryskiwaczy, olej silnikowy, płyn chłodzący, jakąś wazelinę techniczną oraz ręczniki papierowe. Nie, nie jestem taryfiarzem, ale w ciągu mojej kariery za kółkiem kilkakrotnie byłem zmuszony naprawiać auto na drodze.

przez ~romekk,
    2021-02-16 23:22:44

wiem że jest o wyposażeniu, ale ja bym dał koniecznie niezbedny komponent - no olej silnikowy.bez tego najlepsze nawet auto nie da rady. mój passat trzyma sie ekstra na oleju syntetyku z hyundai xteer - porzadny!

przez ~norbiii88,
    2021-02-18 22:39:58

wymiana oleju, to jest jeden z tych turbo ważnych kwestii aby auto nam słuzyło na dłuugo! sam polecam hyundai xteer, bardzo fajny syntetyczny więc pasuje na stary model i na nowe z salonu. bardzo dobra lepkość, poslizg, nie ma w ogóle klopotu z zatarciami czy przegrzaniem i zanieczyszczeniem silnika

przez ~romanosloko,
    2021-02-21 23:49:10

nie tyle wyposażenie co komponent do wyposażenia i silnika, czyli dobry olej. mam syntetyczny z hyundai xteer, bardzo chwalony, tez polecam, bo silnik chodzi na nim jak nówka!

przez ~jabukkesicki,
    2021-03-25 21:50:43

no najlepiej to dbać od samego początku o każdy deta w auciel, wewnątrz i na zewnątrz. dla mnie z doświadczenia ważny jest olej, bez dobrej jakości to silnik prędko pójdzie w zapomnienie.. Uzywam od paru lat Hyundai Xteer i polecam z czystym sumieniem :) porządny skład, silnik jest bezpieczny od zatarć, trzyma się w bardzo dobrej formie

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA