[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Porady

Dyskusja do tematu: Opony całoroczne – czy są bezpieczne?

Opony całoroczne, czy też wielosezonowe, to temat powracający każdej jesieni i na wiosnę. Czy takie ogumienie zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa?

Przejdź do artykułu
    przez ~Darek,
    2019-11-23 10:05:54

Ja jeżdżę już drugi rok na oponach całorocznych Yokohama 4S AW21 . Dla mnie są w pełni bezpieczne i spełniają wszelkie normy. Obecna technologia pozwala na wytworzenie gumy która potrafi adaptować się do warunków pogodowych. Jeszcze parę lat i wszyscy będą podróżować na całorocznych.

przez ~Loki,
    2019-11-24 22:26:45

A podziękować należy UE i pomysłom montowania czujników TPMS w kołach. U mnie to był powód używania opon całorocznych. W starszym samochodzie miałem 2 komplety kół z oponami letnimi i zimowymi. Obecnie szkoda mi pieniędzy i czasu (zabawy z programowaniem) na dodatkowy komplet czujników ciśnienia, które po kilku latach i tak muszę wyrzucić ze względy na zużywające się baterie. Tak nasza UE ułatwia życie kierowcom i walczy z elektrośmieciami.

przez ~crash83,
    2019-12-19 21:25:09

Ja tam jeżdżę tak jak mój ojciec. Dwa komplety opon mam zawsze – zimowe i letnie. Pokonuję dużo kilometrów w różnych warunkach więc dla mnie takie rozwiązanie jest najlepsze. Opony całoroczne może i taniej wychodzą ale są bardziej dla tych którzy poruszają się po mieście.

przez ~cisy30,
    2019-12-23 08:08:46

Do opon całorocznych przekonałem się niedawno i powiem szczerze, że ich użytkowanie mnie zaskoczyło. Oczywiście na plus. Może nie jestem jakimś super kierowcą robiącym mnóstwo kilometrów w trasie. Ale jak dla mnie poruszanie się po mieście i kilkakrotnie w dalsze trasy na oponach całorocznych jest nie tylko do zrobienia ale i korzystne dla portfela.

przez ~święty,
    2019-12-30 17:09:06

Ja tam do opon całorocznych nie jestem przekonany. Wolę jednak zmieniać co sezon. Psychika spokojniejsza. Jakbym miał jakąś stłuczkę, to szybko zarzuciłbym właśnie, że to przez złe opony.

przez ~olsztyniak,
    2019-12-30 22:04:41

Opony całoroczne stały się dla mnie hitem! Nie musze pamiętać o zmianie opon, nie musze się ustawiać w tych długich kolejkach lub umawiać z wyprzedzeniem. Raz w roku sprawdzam tylko bieżnik opon, zazwyczaj przy przeglądzie, i mam z głowy.

przez ~LuckyLuck,
    2019-12-31 11:00:46

Jeździłem i na całorocznych i w systemie zimowe/letnie. Szczerze, nie mam zdania, które opony są lepsze, które bardziej się sprawdziły. Każdy w sumie wybiera opony jak mu wygodniej.

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij