REKLAMA

Forum - Porady

Dyskusja do tematu: TOP5 kabriolety ze składanym sztywnym dachem za 20 tys. zł

Idzie lato, temperatura za oknem sięga ponad 30 stopni Celsiusa, myślisz więc, że świetnym pomysłem będzie zakup samochodu z otwartym nadwoziem. Ale jeżeli ma to być jedyny samochód w rodzinie, poszukaj samochodu ze składanym twardym dachem.

Przejdź do artykułu
 • avatar zgłoś
  przez ~Kim82,
  2019-08-08 00:02:27

  Małe ostrzeżenie. Jak kupujecie kabriolet ze sztywnym, składanym dachem to sprawdźcie dokładnie, czy mechanizm się nie zacina itd. Sprzedawcy używanych aut mogą starać się to ukryć, a taka wada może się pogłębiać. Wystarczy, że ktoś próbował na siłę składać mechanizm, który powinien składać się sam. No chyba, że kupujecie nowy samochód. Chociaż wtedy też dokładnie sprawdziłbym mechanizm.

 • avatar zgłoś
  przez ~Pawello,
  2019-08-08 09:38:55

  Z tych wszystkich to Eosy najlepsze. Są wygodne, mechanizm rozkładający dach działa bez zarzutu. Do tego fajny szyberdach, który daje sporo, jak na dworze leje i nie chcesz otwierać okien, a robi się w środku duszno. Jakbym miał wybierać kabriolet, to może bym się jeszcze nad tym Fordem zastanawiał.

 • avatar zgłoś
  przez ~Tito,
  2019-08-08 13:01:49

  Ja bym dodał do tej listy jeszcze słynną Mazda MX-5 III. Piękne smukłe auto, ma dobrą przyczepność. Oczywiście też kabriolet. Czułem się jak młody bóg, jak podjeżdżałem nią po dziewczynę :D. Starsze modele (poniżej trójki) też są super, ale nie mają chyba wspomagania kierownicy. Z tego co wiem, dostępne są zarówno w wersji soft-top, jak i ze sztywnym składanym dachem.

 • avatar zgłoś
  przez ~Rex85,
  2019-08-09 10:30:39

  Ha! Przypomniałem sobie teraz jak jeździłem Hondą S2000. Tego auta nie dało się prowadzić, w środku był malutki, ciasny. No, ale wyglądał! Kabriolety mają w sobie tę magiczną moc, że człowiek nie zauważa niedogodności jak nim jedzie. Te tutaj też fajnie wyglądają i pewnie o niebo lepiej się je prowadzi :) Chociaż ja nie jestem przekonany do sztywnych, składanych dachów. Jak dla mnie kabriolet to tylko z miękkim dachem. No, ale co kto lubi :)

 • avatar zgłoś
  przez ~Red Rex,
  2019-08-09 13:32:50

  Muszę przyznać, że jestem zdziwiony, bo wydaje mi się, że wizualnie w tym zestawieniu najlepiej wypada ten Focus. Chociaż pierwszy raz na oczy widzę takie cudo. Focusy dotychczas kojarzyły mi się z rodzinnymi combi, które każdy kupuje raczej z rozsądku, a nie dla spełnienia marzeń. A tu proszę, taka perełka. Ten sztywny, składany dach wygląda trochę topornie, no ale przecież nie po to kupuje się kabriolet, żeby jeździć z rozłożonym dachem, nie?

 • avatar zgłoś
  przez ~Renata,
  2019-08-11 23:57:29

  Peugeot może trochę awaryjny, ale bez przesady. Jeździłam nim kilka lat i tylko jakieś drobnostki się psuły. Nic, co uniemożliwiałoby jazdę. A za to przynajmniej jest ładny i nieduży. Nigdy nie miałam problemu z zaparkowaniem w mieście. Nie wiem za to jak działa ten sztywny dach, bo ja miałam miękki. Ale bez przesady, tak często się go nie składa i nie rozkłada, więc myślę, że to też nie problem :)

 • ODPOWIEDZ +
STRONA 2 z 2
REKLAMA