REKLAMA

Forum - Silniki i osprzęt

Golf 2 1,6 TD
    przez xfce,
    2004-12-17 11:34:24

Witam. Mam pytanko od czego powinienem zacząć żeby mój golfik miał więcej mocy. Albo jakie przeróbki są warte do zrobienia. Pozdrawiam G

przez szogun,
    2004-12-17 12:14:55

tylko SWAP.

przez gazetka21,
    2004-12-17 12:36:11

Zalezy ile wiecej mocy chcesz uzyskac? Wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem by było wszczepienie silniczka TDI Chociaz to jest silnik TD wiec z pozoru drobne przerobki powinny wpłynac korzystnie na osoagi auta np, modyfikacja układu wydechowego, zmiana filtra albo poprostu remont silnika Poniewaz to autko napewno swoj przebieg juz ma i malo z kucy pod maska pozostało z tego co było wszystko zalezy od tego w jakim stanie jest autko jaki przyrost mocy chcesz uzyskac no i najwazniejsze ile masz na to kaski

przez ~yoman,
    2004-12-17 15:58:11

hmmm tez mam taki motorek w swoim MKII:) i tez sie zastanawiam nad zwiekszeniem mocy z tego co slyszalem to podstawa wmontowac chlodnice powietrza (intercooler) i odchudzic kolo zamachowe:) jak bede jeszcze cos wiedzial to napisze:) pozdro

przez andrzej9851,
    2004-12-17 16:03:54

No więc tak. Autko już ma Swoje przejechane ;] Ale i tak się dobrze trzyma i chodzi bez zarzutu... Patrząc na to z innej strony wiadome że po zmianie filtra , układu wydechowego nie będzie to wiele ale zawsze więcej. Mówiąc o intercooler-ze orientuje się ktoś ile takie coś by kosztowało ?? Bo z tego co słyszałem to daje to widoczny przysrost mocy. Nawiązując do remontu silnika byłbym wdzięczny za info o kosztach. I jeszcze jedno możliwe jest że turbina \"bierze olej\" ?? Myślałem też o strumienicy i magnetyzerach... Pozdrawiam G :twisted:

przez ~Guest,
    2004-12-17 16:26:49

JAk czytam wasze posty to aż mi sie niedobrze robi panowie troche więcej konkretów. prosze dla porównania zobaczyc jak robią to fachowcy z Intercooler można wziąc z Tdi po 92 roku. ale zważywszy że masz silnki z komorą wstępną to jeśli uzyskasz wzrost mocy o 10 km to bedzie to super sukces zresztą koszt jest niewspółmierny do kożyści. jakiej jest specyfikacji twój golfik?

przez ~Guest,
    2004-12-18 09:08:21

specyfikacja: czyli rózne wersjie jednego samochodu np. rózne moce Golf 2 posiadał silnik od 60hp do 75hp 1,6td

przez szogun,
    2004-12-18 11:32:17

Jakie magnetyzery???? Jaka strumienica? Przyrost mocy chcesz z tego uzyskać??????? Staaaaaarrrryyyyy nie rozśmieszaj większości ludzi na tym forum. Przyrost mocy to uzyskasz podczas pełnej obróbki głowicy. Zrób jak mówię. Obróbka głowicy, minimalne splanowaniem, następnie napawany wałeczek rozrządu sportowy od Heinricha i wtedy pogadamy o przyroście mocy. Chyba chodzi o dzwięk dudniący silnika, że jakieś laski rwać i żeby wyglądało że masz maszynę

przez szogun,
    2004-12-18 12:56:21

Oupsssss.. to TD, prawda. Ale planowanie głowicy sam zlecałem w Golfie1 1.6D i polepszyło to osiągi.

przez looky,
    2004-12-20 00:25:32

najlepszy i najtanszy tuning to wyciagnij zbedne klamoty z auta typu kanapa tylnia, maty wygluszajace itp. a napewno bedzie dobrze jezdzilo. Co do tego TD to nie za wiele ma sens, wieksza turbine wstawisz czy co?? to tylko 1.6 wiec nic z tego nie bedzie. Albo SWAP na jakas benzynowke z GII lub podobna, albo na TDI 90, 110 i wtedy wpas :] droga do modyfikacji otwarta.

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA