[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Silniki i osprzęt

Polo G40 tuning (150KM)
    przez patrick87,
    2008-03-25 13:05:57

witam. otworzylem ten temat bo niestety nie ma takiego na forum (to co ja chce nie ma ;/) a chodzi mi o to że mam polo III g40 91\' wsadzony chip mniejsze kółko od kompresora (jak ktos nie wie to kompresor w serii) no i chodzi mi o to ze zastanawiam sie nad daniem kompresora G60 albo innego lepszego chce tak osiągnąc 1.6 bara marzenie to 1.9. teraz mam kolo 1.3 nie wiem dokladnie bo nie mierzylem dopiero chce se kupic a wiec pomózcie jaki kompresorm jest dobry zawsze moge przerobic mocowania no ale mi chodzi o kompatybilnośc.

przez mily007,
    2008-03-25 20:32:16

Jako nie specjalista od VW powiem Ci tak, masz tam sprezarke odsrodkowa, co jest niepopularnym rozwiazaniem (nie mowie zlym), na rynku kroluja bowiem sprezarki srubowe - te znajdziesz w Kompressorach Mercedesa (glownie produkty Eaton), nowych silnikach TSI VAG czy Mini Cooper-S, watpie wiec abys mial skad cos przelozyc bo oprocz G40 i G60 nie bardzo moge sobie przypomniec jakikolwiek popularny model wyposazony w tego typu sprezarke mechaniczna. Z produktow niebudzetowych rozejrzyj sie w produktach Vortexa, Proch...więcej

przez patrick87,
    2008-03-26 22:39:26

nie niemontowałem tylko te kółeczko zmieniłem z 70mm na 61 a chce dac 45 wiem ze to przesada ale ja jezdze ekonomicznie i rzadko przekraczam 3k obrotów no ale jak depnąc to depnąc a nie kurde ostanio jak mierzylem to mi wyszlo gdzies 5.3s do setki wiem ze to moze nie jest rekord ale jak na spalanie na trasie 8l (przy 140km/h) to i tak dobrzeps. dzieki za te firmy poszukam w internecie co oferują, a jezeli chodzi o te kompresory z mercedesa to już słyszałem o nich , i jeszcze jedno skoro mówisz ze nie wiekszej różnicy miedzy turbiną a kompresorem no to fajnie

przez mily007,
    2008-03-26 22:51:29

Zle mnie zrozumiales, roznica miedzy turbina, a kompresorem jest ogromna, chociaz w Twoim przypadku mniejsza niz w przypadku sprezarki srubowej, sprezarka odsrodkowa, ktora masz w G40 jest zblizona w swojej zasadzie dzialania do turbiny (roznica jest tutaj inny sposob napedzania wirnika).W Twoim przypadku jest o tyle prosciej, ze masz silnik fabrycznie doladowany, podnoszenie cisnienia jest fajne ale predzej czy pozniej w ten sposob rozwalisz silnik, przy turbinie wymienilbym juz wnetrznosci silnika na Twoim miejscu.

przez master294,
    2008-03-26 23:04:07

pytam bez złośliwości Michale:ten temat to tak poważnie, czy ponosi Cie fantazja 15-latka?

przez katiuszka15,
    2008-03-27 17:48:28

Nie no sorry ale te 5.3 sec do setki to jak niby zmierzone? Tylko nie mów że stoperem :roll:

przez patrick87,
    2008-03-27 19:18:53

rak na serio to mój kumpel go ma pisalem ze to mój dla zmiejszenia komplikacji a jezeli nie wierzysz ze taki szybki to ci pokaze filmik:tutaj masz 181KM przy 850kg masy wiec to mówi samo za siebie a wracając do tej turbiny to kumpel chce wiekszy kompresor zeby dawał wieksze cisnienie

przez lolekseo,
    2008-03-27 19:21:16

kolega z skąd jest?

przez ~Guest,
    2008-03-28 11:00:49

Z tuningoweiluzje.neokids.plJeden koma trzy bara w G40? Kompresor, jaki by nie był, nie naładuje więcej niż 0,8. A 5,3 do setki to faktycznie kiepsko, ja kręciłem niskie czwórki moim Polo 1.4D bez turbo (48 KM), owszem, stał wtedy na rolkach hamowni, ale to szczegół niewart wspominania.

przez mily007,
    2008-03-28 11:39:53

Spokojnie masz kompresory ktore laduja 1.3 bara, moze akurat nie ten z G40 A jak chcesz wykrecac lepsze czasy do setki, to proponuje sprobowac na podnosniku bedzie mniejszy opor niz na rolkach to i czas lepszy

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 3
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij