REKLAMA

Forum - Technika

Dyskusja do tematu: E-Tech - nowa rewolucyjna hybryda marki Renault

Renault wprowadza nowy napęd hybrydowy w modelach Clio i Captur i spodziewa się, że będzie to najpopularniejsza odmiana miejskich aut. Konstrukcja E-Tech nie ma sprzęgła, do przeniesienia napędu wykorzystuje skrzynię kłową, a średnie spalanie benzyny Clio w tej wersji wg WLTP wynosi tylko 4,5 l/100 km.

Przejdź do artykułu
    przez ~Michał,
    2020-08-01 21:41:05

Wszystko pięknie. Ale Toyota wprowadziła to samo 22 lata temu.

przez ~Michał,
    2020-08-01 21:41:11

Wszystko pięknie. Ale Toyota wprowadziła to samo 22 lata temu.

przez ~Grzesiek,
    2020-08-04 17:38:49

Co to za rewolucja? Toyota ma tak samo od lat tylko stosuje skrzynię CVT, która z mojego doświadczenia nadaje się najlepiej do hybryd. Kłowa skrzynia jest nie do opanowania nawet sterowana automatycznie - będzie szarpać jak nie od razu to ja sie zużyje. Bez sensu rozwiązanie i dodatkowo skomplikowane mechanicznie.

przez ~Talizman,
    2020-08-16 08:32:49

Witam i pytam dlaczego w układzie napędowym nie dokonano dodatkowo instalacji generatora prądu napędzanego przez turbinę lub mały silnik wysoko obrotowy na paliwo płynne .Obecnie za przejechanie około 300 km za cenę około 200.000 zł pozwoli sobie tylko szpaner bezmózgowiec .Zaproponowane moje rozwiązanie techniczne napędu hybrydowego pozwoli na pominięcie ograniczenia ilości przejechanych kilometrów wyznaczonego przez pojemność akumulatorów na jednym ładowaniu. Obecnie wytworzona energia elektryczna nie jest eko...więcej

przez ~Api,
    2020-10-25 18:48:09

Zwykłe naśladownictwo po Japończykach z dodatkiem niepotrzebnej komplikacji w postaci niepotrzebnej skrzyni biegów

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA