[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Technika

Dyskusja do tematu: Napęd hybrydowy – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Samochody hybrydowe zyskują na popularności. W pierwszym półroczu 2018 roku na polskim rynku zarejestrowano już 11 tys. aut z takim napędem, co oznacza wzrost o 30 proc. względem roku poprzedniego. Mimo tego wciąż jest spora grupa kierowców, którzy o hybrydach wiedzą tyle, co nic.

Przejdź do artykułu
    przez ~Diesel,
    2018-08-11 09:08:23

Wśród ciekawostek warto zamieścić też te, o których Pan Zientarski nie wspomina w reklamach... 1. Dlaczego nikt nie porównuje, jak wielkie obciążenie dla środowiska stanowi wyprodukowanie hybrydy, a na końcu jej utylizacja? Co dzieje się (naprawdę) z akumulatorami które się zużyły? 2. Czy wiesz, że hybryda to auto które jest oszczędne tylko w krótkich miejskich przejażdżkach - w czasie jazdy autostradą pali jak smok (w porównaniu do diesla) - ponad 10 l na 100km (przy 140km/h). 3. Czy wiesz że tryb elektryc...więcej

przez ~Diesel,
    2018-08-11 09:08:23

Wśród ciekawostek warto zamieścić też te, o których Pan Zientarski nie wspomina w reklamach... 1. Dlaczego nikt nie porównuje, jak wielkie obciążenie dla środowiska stanowi wyprodukowanie hybrydy, a na końcu jej utylizacja? Co dzieje się (naprawdę) z akumulatorami które się zużyły? 2. Czy wiesz, że hybryda to auto które jest oszczędne tylko w krótkich miejskich przejażdżkach - w czasie jazdy autostradą pali jak smok (w porównaniu do diesla) - ponad 10 l na 100km (przy 140km/h). 3. Czy wiesz że tryb elektryc...więcej

przez ~mim,
    2018-08-13 15:41:15

Panie Diesel, a ile miałeś hybryd w swoim życiu? Sam się trochę tematem interesowałem i coś tam wiem. Każda produkcja auta wiąże się z obciązeniami środowiska. Co do akumulatorów, to wykonane są na tyle cennych materiałów, że właściwie w całości są one wykorzystywane ponownie. Spalanie jak smok? Wcale nie. Mam aurisa i przy 110-130km/h spala mi w granicach 8,5-9l. Za to w miecie mam tylko 5,3l. A do tego stojąc w korku nie truję ludzi spalinami, bo działa tylko na baterii. I jakoś zimą nie zdarzyło mi się nigdy zmarznąć.

przez ~PRIUS,
    2018-09-25 10:45:05

A mój Prius 3 pali w trasie 4,2 l/100km (Poznań - Wrocław jadąc tak jak wszyscy bez wleczenia się), na autostradzie do 140 km/h spalanie nie przekracza 6 l/100 km. Ostatnio jechałem 160-170 km/h i wyszło ok 7,5 l/100 km. A jazda w mieście to relaks i bajka ;)

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij