REKLAMA

Forum - Technika

Dyskusja do tematu: Test opon całorocznych

Zimy coraz łagodniejsze, wymiana opon coraz droższa – pojawia się pokusa, żeby zamiast z sezonowych, korzystać z opon całorocznych. Sprawdziliśmy, czy są w stanie dorównać oponom letnim i zimowym. Test opon całorocznych 225/45 R 17.

Przejdź do artykułu
    przez ~Daniel,
    2019-10-24 21:05:12

Ja zdecydowałem się na opony całoroczne Yokohama 4S AW21. Większość km pokonuje w ruchu miejskim wiec dla mnie są w zupełności wystarczające dodatkowo przez ostatnie lata zima jest łagodna i myślę że to się póki co nie zmieni.

przez ~Jaxio,
    2019-10-26 19:48:03

A jak Ci sie na nich jeździ? Chodzi o deszcz i śnieg? Nie ma tych opon w zestawieniu, a trochę czytałem o Yokohamie, że bardziej inwestuje w technologie niż w przepłacone testy. Poza tym zbiera bardzo dobre opinie na forach specjalistycznych.

przez ~Czaja,
    2019-10-27 18:10:41

W sumie to dziwne, że nie ma ich w testach. 4S AW21 również należą do klasy premium i są bardzo cenione na rynku wschodnim.

przez ~Qqq,
    2019-12-09 10:23:59

Porównanie powinno zawierać opony w tym samym rozmiarze. Przewaga opony letniej nad wielosezonową na suchej nawierzchni byłaby znacznie większa. Wąska zimówka z kolei ma zwykle dużą przewagę na śniegu. To byłby ciekawy test, powyższe zestawienie pozwala niestety tylko porównać całoroczne między sobą.

przez ~myslecinaczej,
    2020-11-19 12:51:46

Te opony całoroczne są super ale jeszcze nie widziałem badan, jak zachowują się po kilku latach eksploatacji, gdzie mieszanka ulega degradacji pod wpływem czynników atmosferycznych, głownie słońca. Oponiarze mowia (ale maja tez swój cel w tym :) ), ze słabo to wygląda, zwłaszcza jeśli chodzi o parametry potrzebne w zimie. Opinie na forach są mało miarodajne bo opierają się tylko na subiektywnych odczuciach.

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA