[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Toyota

Nowa Corolla
    przez mens-health,
    2007-12-25 11:49:26

cześć forumowicze!W marcu, kwietniu 2008 roku odbieram nową Corollę. Do tej pory użytkowałem model poprzedni, też w wersji sedan, też silnik 1,4 D4D. Nowa Corolka będzie miała ten sam silnik - który wg. mojej opini to prawdziwy majstersztyk i kompromis pomiędzy osiągami, a niskim spalaniem. Moc to 90KM, ale moment obrotowy 190Nm to wartość jaką osiągają 2 litrowe silniki benzynowe i to w o wiele wyższym zakresie obrotów, tutaj zaś jest on dostępny od 1750 do prawie 4000 obrotów. Mimo tego, że nowa Corolla jest c...więcej

przez ~daf,
    2007-12-26 11:46:00

Witaj, jeżeli masz ją zamiar w najbliższym czasie sprzedawać daj znać: poli_tolog@poczta.onet.pl

przez ~porschak,
    2007-12-29 20:05:24

niestety :-( kupiec już jest na nią od jakiegoś czasu. Pozdro :-)

przez ~szycha,
    2008-01-07 22:11:40

Witam.Nowy model jest cieższy (to niestety częsta przypadłość kolejnych generacji aut) a lepsze przyspieszenie ze startu zatrzymanego do 100 km/h wynika ze skróconych przełożeń skrzyni biegów, również dlatego niższa jest prędkość maksymalna nowej wersji. Dlatego charakterystyka jazdy nowym modelem może sie nieco różnić w porównaniu ze starym ( trzeba będzie wiecej machać lewarkiem zmiany biegów). Skrócenie przełożeń skrzyni biegów może mieć wpływ na zużycie paliwa które w nowej wersji może nieco wzrosnąć ( nie m...więcej

przez ~Asia,
    2008-02-07 21:47:01

Witajcie!Mam bardzo nietypową sprawę.Mój tata jest szczęśliwym posiadaczem nowej corolli z 2007 roku(wersja sedan).Dzisiaj ją oglądałam dokładnie i naszły mnie wątpliwości co do montażu na niej bagażnika dachowego.Być może wypowiadam się jak laik,ale czy to możliwe żeby tylko niektóre nodele miały taką możliwość?pozdrawiam,Asia

przez ~Pitter,
    2008-11-07 04:41:03

Rozważałem zakup Toyotki z silnikiem 1.4D. Zaskoczyło mnie przyśpieszenie (auto waży ok. 1.3t). Ale na autostradzie wszytko się wyjaśniło...mianowicie na 4 biegu przy ok. 120 km/h obrotomierz wskazywał prawie 4 tys. obrotów (czyli tam gdzie życie diesla się kończy). Oczywistym stał się fakt, że dynamikę auto zawdzięcza krótkim przełożeniom. Podejrzewam, że do katalogowych 175 km/h samochód będzie się rozpędzał baaardzo długo. Dla porównania mój peugeot 1.6HDi 110km przy 120 km/h ma około 3 tys. i na 4 biegu możn...więcej

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij