REKLAMA

Profil drquality

zgłoś
    Fiat Panda, Skoda Citigo, Kia Picanto, Toyota Aygo
    Trochę bałaganu - Panda w wersji topowej, Citigo w wersji 3-drzwiowej, w treści i w tabelce mowa o wersjach raczej podstawowych, a na zdjęciach widać, że to modele lepiej wyposażone. I choć wnioski końcowe wydają się właściwe pojawia się pytanie czy testować to co wpadnie (byle na gorąco) czy poczekać i staranniej dobrać auta.
    drquality, 2012-06-28 13:10:40
    zgłoś
    Rzeczywiście chodziło o test maluchów z lipcowego numeru. Przyczepiłem się do drobiazgów, ale wątpliwości mam natury ogólnej - czy testy porównawcze w ogóle mają większy sens? A zwłaszcza ustalanie końcowej kolejności na podstawie sumowania punktów i punkcików. Lepiej opisać wrażenia z kontaktu z autem i wskazać na charakterystyczne detale. I tak każdy ma własne kryteria i sam musi zdecydować co mu pasuje, a co przeszkadza. Na marginesie - jeśli startuje zawodnik z pewnego koncernu i tak wiadomo, że wygra.
    drquality, 2012-06-30 21:35:41
    zgłoś
    Ja do Redaktorów amis nic nie mam. Gdyby tak było skończyłbym lekturę po kilku numerach, a przeczytałem jeszcze kilka i czytam dalej... W tym konkretnym przypadku Citigo rzeczywiście wygląda na bardziej rzeczowe auto niż Panda (jej przeprowadzka do Włoch to klasyczny strzał w stopę, pardon - w oponę), a wątpliwości co do możliwości przeprowadzenia całkowicie obiektywnego porównania czy testu mam od dawna co nie zmienia faktu, że lubię je czytać.
    drquality, 2012-07-03 13:05:43
    zgłoś
    Nowe Clio - pierwsze zdjęcie
    Bez przesady. No i poczekajmy jak toto będzie prezentować się w realu, a nie na ekranie.
    drquality, 2012-07-03 13:18:55
    zgłoś
    P.S. I jeszcze jedno w temacie wspomnianego wcześniej koncernu, co to wszyscy wiedzą... - po prostu nie podzielam powszechnego uwielbienia dla jego produktów i tyle. A skoro już o tym mowa - to jak w tak do bólu praktycznym aucie można było wymyślić tak fikuśne otwieranie szyby pasażera, zamontować uchylane okna z tyłu (jak w wiekowym już Aygo, w wersji 3-drzwiowej nie ma nawet tego) i do dużego w sumie bagażnika zaprojektować dość kiepski dostęp (podobno ze względów stylistycznych - no nie wiem...). Niby drobiazgi, ale jednak. Dlaczego nawet do dobrze pomyślanej beczki, choćby takiego małego toczydełka, zawsze ktoś musi dołożyć tę łyżkę dziegciu?
    drquality, 2012-07-03 13:51:06
    zgłoś
    Dopiero jak człowiek coś napisze to lepiej to do niego dociera. Już wiem jak to jest z tą łyżką. Nie dodaje jej się do droższego modelu z wyższego segmentu, może klient się skusi. A w droższym i większym aucie coś innego będzie psuło ogólnie doskonały obraz i... nawet nie można iść do konkurencji, bo wszyscy stosują te same chwyty.
    drquality, 2012-07-03 14:49:49
    zgłoś
    E tam... do głowy mi nie przyszło. A gdyby nawet, to i tak nie miałoby to wpływu na to co napisałem. A co do prowadzenia dyskusji na forum amis to mam obawy, że w tak zacnym i kompetentnym gronie mogę mieć niewiele ciekawego do powiedzenia. Choć z drugiej strony zaproszenie od "starego wygi" to kuszące wyzwanie...
    drquality, 2012-07-04 13:58:57
    zgłoś
    Nowe Clio - pierwsze zdjęcie
    W tym temacie mogę być nieobiektywny bo wzornictwo Renault lubię od... dawna (gdzieś tak od piątki - czy ktoś jeszcze pamięta takie auto?) i do tej pory raczej się na nim nie zawiodłem. Może z bardzo nielicznymi wyjątkami. Dobry projekt nie od razu wpada w oko, za to wolno się starzeje. I wiele "renówek" tak ma. A że z przodu Rio, a z tyłu Ibiza, cóż... takie czasy, mało jest rzeczy oryginalnych. A to księgowi, a to najnowsza moda, a to coś tam jeszcze i wszystkim wychodzi tak jakoś podobnie.
    drquality, 2012-07-04 14:14:00
    zgłoś
    Skoda Autolab – samochodowe laboratorium Skody
    No właśnie, jak to jest z tym systemem start/stop? Podobno większość urządzeń najbardziej cierpi w momencie rozruchu. Więc silnik chyba też? Może zwiększone zużycie paliwa i wydzielanie spalin przy starcie jest w sumie mniejsze niż podczas 30 sekund pracy na biegu jałowym i na paliwie można zaoszczędzić (oraz pochwalić się w katalogu mniejszą emisją - przynajmniej na papierze) ale na trwałość różnych elementów mechanicznych mniej lub bardziej niekorzystny wpływ chyba ma.
    drquality, 2012-07-10 19:24:53
    zgłoś
    Fiat 500 w wersji SUV pojawi się w 2013 roku
    Może to obiegowa opinia (czytaj: banał - a fe!!!) ale Fiat rzeczywiście najlepiej zna się na produkcji małych samochodów. I dostawczaków, na bazie których ma też coś na kształt kombi-vanów (Qubo, Doblo). Większe modele nigdy nie miały szczęścia na rynku i tak już raczej zostanie. Alfy, Lancie razem z przebierańcami od Chryslera nic tu nie pomogą. To auta niszowe.
    drquality, 2012-07-12 19:41:55
STRONA 1 z 2
REKLAMA