REKLAMA

Profil kierowca-bombowca

zgłoś
    Peugeot 308: pierwsze zdjęcia nowego modelu!
    Brawo! Teraz, żeby zmienić temperaturę albo kierunek nawiewu będzie trzeba się dłuższą chwilę przyglądać ekranowi, a potem wcelować w ikonkę (a w tym czasie przejedziemy kilkadziesiąt metrów na ślepo).
    Moda na "minimalizm" i gadżeciarskie ekrany sięgnęła absurdu.
    To ja jednak wolę staromodne pokrętła i guziki, które można obsłużyć bez odrywania wzroku od tego co w czasie jazdy najważniejsze - drogi.

kierowca-bombowca, 2013-05-13 15:17:14
    zgłoś
    Peugeot 308: pierwsze zdjęcia nowego modelu!
    [..]A co do obsługi "na ślepo", w tym Peugeocie chyba nie będzie tak źle...
    Nie? Ja nie widzę tu  żadnych pokręteł od klimy/nawiewu. Zostaje więc macanie ekranu. Na tym samym ekranie, co można zobaczyć na jednym ze zdjęć, wyświetlane są też super ważne informacje o multimediach. Czyli jeśli chcę zmienić nawiew, to musze:
    - wymacać ikonkę która przywoła ekran klimy
    - wymacać ją jeszcze raz, bo akurat mi sie ręka bujnęła i trafiłem w ustawianie zegarka :-P
    - wymacać ikonkę zmiany temperatury
    - wyklikać powrót do wyświetlania okładki płyty, która akurat leci, bo przecież bez tego nie da się jechać ;-)

I niech nikt nie mówi, że można to wszystko zrobić bez patrzenia na ekran - tu nie ma żadnych krawędzi, wypukłości czy innych elementów, po których można się zorientować co właśnie ręką macamy. Trzeba na wyciągnietej ręce (co mocno zmniejsza precyzję) trafić kilka razy w jakąś ikonkę. Jak dla mnie to absurdalny krok wstecz jeśli chodzi o ergonomię.
    kierowca-bombowca, 2013-05-13 15:36:37
REKLAMA