IAA Mobility Motor Show 2018

IAA MOBILITY 2021

IAA MOBILITY przekształciło się w roku 2021 z tradycyjnej wystawy samochodowej w międzynarodową platformę pokazującą najnowsze rozwiązania z zakresu mobilności. Filarem IAA MOBILITY w tym roku obok prezentacji nowości na halach targowych jest konferencja traktująca o neutralnej dla klimatu mobilności przyszłości, natomiast atrakcją wychodzącą poza obszar targów tzw. Otwarta Przestrzeń w centrum Monachium (Königsplatz). Od 7 do 12 września 2021 r. branża samochodowa, rowerowa i techniczna spotyka się na targach IAA MOBILITY w Monachium. Targi motoryzacyjne w Monachium to obok Genewy, Paryża i Frankfurtu najważniejsze show samochodowe w Europie.

Targi motoryzacyjne IAA MOBILITY w Monachium

Z związku z pandemią COVID-19 wiele ważnych międzynarodowych targów motoryzacyjnych zostało odwołanych. Branża przeżywa potężny kryzys. Tendencja zmniejszająca znaczenie targów motoryzacyjnych rozpoczęła się jeszcze zanim wybuchła pandemia. Producenci w związku z dużymi kosztami wystawienniczymi oraz możliwością prezentowania nowości w Internecie rezygnowali z udziału w targach. Zmniejszała się również liczna odwiedzających targi.

Pomimo niesprzyjających okoliczności organizatorzy międzynarodowych targów w Monachium (IAA MOBILITY) zdecydowali się otworzyć bramy swoich hal dla wystawców i odwiedzających. Jest też propozycja dla tych, którzy zdalnie chcą brać udział w prezentacjach oraz imprezach towarzyszących. Bilet dla odwiedzających targi online kosztuje aż 199 Euro i można go nabyć na stronie organizatora. Wirtualny bilet IAA daje dostęp do transmisji na żywo z konferencji IAA i cyfrowych prezentacji z IAA Mobility Summit.

Podczas tegorocznej edycji IAA MOBILITY nowości zaprezentują głównie Niemcy: Audi, BMW, Mini, Mercedes, Smart Porsche oraz Ford. Pojawią się marki koncernu VW, ale bez Skody. Będziemy również śledzili debiuty Renault z Dacią włącznie oraz Kii i Hyundaia.