Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Materiał powstał przy współpracy z marką MINI

Mini Countryman

WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI
Z MINI COUNTRYMAN.

Dotykowy wyświetlacz

W pakiecie Wired połączonym z systemem nawigacyjnym MINI Professional znajdziemy kontroler Touch umieszczony na konsoli środkowej, ale oprócz tego na kokpicie zamontowano wielki, kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 8,8 cala przy pomocy którego możemy zarządzać multimediami i nawigacją satelitarną, a także korzystać z dostępnych aplikacji.

Mini Countryman
Mini Countryman

Aktywne bezpieczeństwo

Na pokładzie MINI znajdziemy szereg systemów poprawiających bezpieczeństwo i komfort kierowcy, dostępnych w standardzie lub w wyposażeniu opcjonalnym. Podstawowy system ostrzegania przed kolizją z miejską funkcją hamowania można uzupełnić o kolejne funkcjonalności, takie jak system asystujący kierowcy z aktywnym regulatorem prędkości na bazie kamery, ostrzeganie przed pieszymi z funkcją hamowania, asystenta świateł drogowych i rozpoznawanie znaków drogowych.

Mini Countryman

Asystent parkowania

Jeżeli nie lubisz parkować, MINI zrobi to za Ciebie. Wystarczy, że przejedziesz obok miejsca, gdzie planujesz pozostawić samochód, a system automatycznie wymierzy wielkość dostępnego miejsca i oceni, czy Countryman rzeczywiście się tam zmieści. Następnie wystarczy wygodnie rozsiąść się w fotelu i poczekać aż MINI zaparkuje za nas. Na koniec pozostanie zaciągnięcie hamulca ręcznego.

Mini Countryman
Mini Countryman

Wyświetlacz head-up

System Head Up Display (HUD) dostarcza kierowcy wszystkich niezbędnych informacji, żeby nie musiał odrywać wzroku od sytuacji na drodze, zwiększając tym samym jego bezpieczeństwo. Na ekranie można wyświetlać nie tylko aktualną prędkość, ale także limity prędkości, ograniczenia drogowe oraz koordynaty systemu nawigacji. Urządzenie zaprojektowano tak, żeby dostarczało wyraźny obraz niezależnie od pory dnia i nocy.

Mini Countryman

MINI Country Timer

Specjalnie przygotowana aplikacja na potrzeby modelu Countryman. Rejestruje jazdę po pochyłym, nierównym i nieutwardzonym terenie oraz zaśnieżonych drogach. Gdy tylko samochód zjedzie z asfaltowej drogi, system mierzy rodzaj i stopień trudności jazdy, a następnie wyświetla postępy na ilustracjach graficznych na ekranie centralnym.

W ten sposób kierowca dowie się, jak nowe MINI Countryman oddala się od kategorii „Street Cruiser" i zbliża do kategorii „Cliff Champ".

Mini Countryman

MINI Connected

Jedną z nowości w MINI Countryman jest system MINI Connected, który informuje kierowcę na podstawie wpisów w kalendarzu o zaplanowanych spotkaniach z uwzględnieniem sytuacji na drodze. Dane i terminy są przesyłane bezprzewodowo ze smartfona do systemu nawigacyjnego. Ponadto system potrafi zapamiętywać często wybierane cele i rozpoznawać regularnie pokonywane trasy, na przykład codzienną drogę z pracy do domu, a następnie informować kierowcę o ewentualnych utrudnieniach.