[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Cała gama Skody z pięcioma gwiazdkami Euro NCAP

Pięć gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP to marzenie każdego producenta samochodów. Skoda ma powody do satysfakcji, bo wszystkie modele czeskiego producenta mogą pochwalić się kompletem punktów.

MS 2018-06-28
Skoda Laurin & Klement Skoda Laurin & Klement

Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów, dzieci, ochrona pieszych i nowe technologie – to kategorie, w których samochody poddawane są testom w ramach Euro NCAP. Niezależna europejska organizacja ocenia dostępne na rynku modele, przyznając im maksymalnie notę 5 gwiazdek.

Najwyższa ocena zarezerwowana jest dla samochodów wyróżniających się wyjątkowo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wśród nich znajdują się wszystkie modele dostępne w ofercie Skody.

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme – Europejski Program Oceny Nowych Samochodów) to konsorcjum składające się z europejskich ministerstw transportu, związków motorowych, firm ubezpieczeniowych i rzeczników praw obywatelskich.

Głównym zadaniem Euro NCAP jest tworzenie spójnego systemu ocen pojazdów i zapewnienie obiektywnych wyników przeprowadzanych testów, określających bezpieczeństwo samochodów w czterech kategoriach: ochrony dorosłych, dzieci i przechodniów podczas zderzenia oraz wyposażenia w zakresie systemów wpływających na bezpieczeństwo jazdy.

5 gwiazdek przyznanych przez Euro NCAP podkreśla najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewniony przez producenta. W prestiżowym gronie ocenianych najwyżej marek nieustannie znajduje się Skoda, która jako jedna z nielicznych może pochwalić się tym, że cała gama oferowanych przez nią modeli otrzymała maksymalne, pięciogwiazdkowe noty w testach zderzeniowych.

Producent z Czech zatrudnia aż 1700 specjalistów z zakresu projektowania, inżynierii i konstrukcji w Dziale Rozwoju Technicznego, pracując nad stałym udoskonalaniem bezpieczeństwa pojazdów. Dziś duży wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa ma szeroki wachlarz dostępnych systemów wspomagających kierowcę.

Zaawansowana technologia wspiera kierowcę w rozmaitych sytuacjach mających miejsce na drodze – począwszy od zachowania bezpiecznej odległości od samochodu poprzedzającego i utrzymywania pasa ruchu, aż do awaryjnego hamowania w przypadku nadchodzącej kolizji.

Modele wyposażone są w kamery, czujniki i radary, z których korzystają systemy asystujące w prowadzeniu. Skoda Kodiaq w standardzie posiada system Front Assist (kontrola odstępu z funkcją awaryjnego hamowania). Opcjonalnie dostępne w modelach Skody są takie rozwiązania, jak np. CREW PROTECT ASSIST (aktywna funkcja ochrony kierowcy i pasażera z przodu), TRAVEL ASSIST – funkcja rozpoznawania znaków drogowych czy DRIVER ALERT – funkcja wykrywania zmęczenia kierowcy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY