[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Czym jest wersja SportLine?

Oznaczenie SportLine niedawno pojawiło się na karoseriach samochodów Skody, a modele takie zostały bardzo ciepło przyjęte przez klientów. Co oznacza ta nazwą?

amis 2018-08-22
Skoda SportLine Skoda SportLine

Nie od dzisiaj mówi się, że projektowanie nietypowych samochodów rzadko kiedy się opłaca. Dlatego wiele popularnych marek wycofało ze swojej gamy wszelkie wersje cabrio, coupe i trzydrzwiowe hatchbacki, czyli modele wybierane jedynie przez garstkę entuzjastów. W zamian klientom oferowane są samochody w standardowych wersjach nadwoziowych, za to w nietuzinkowych odmianach stylistycznych. Takie modele oferuje m.in. Skoda.

W ofercie czeskiej marki znajdziemy oczywiście modele RS, czyli usportowione wersje, ale nie o nich mowa w tym tekście. Chodzi natomiast o niżej pozycjonowane wersje, przykładowo Scout (uterenowiona) oraz SportLine (usportowiona). Ta druga pojawiła się w gamie później, dlatego warto przyjrzeć się jej jako pierwszej. Czym są Skody z oznaczeniem SportLine? Co oferują takie odmiany i które modele w nich występują? O tym wszystkim – poniżej.

Skoda SportLine Skoda SportLine

Skoda Superb SportLine

Superb był pierwszym modelem, który Skoda zaoferowała w odmianie SportLine. Samochód wyróżnia się przede wszystkim stylistyką. Zmieniono zderzaki z przodu i z tyłu, na takie o ostrzejszych kształtach. Bardziej wyeksponowano końcówki wydechu, a detale (np. osłonę chłodnicy lub relingi w wersji kombi) polakierowano na błyszczącą czerń. Poza tym samochód oferowany jest jedynie z dużymi, 19-calowymi obręczami kół, a także w nowym dla Superba kolorze – jaskrawożółtym metalizowanym Dragon Skin.

Skoda SportLine Skoda SportLine

We wnętrzu samochodu również dokonano kilku modyfikacji. Skoda Superb SportLine ma kubełkowe fotele z przodu, które przypominają sportowe stołki z modelu Octavia RS i obszyte są alcantarą. Dodatkowo we wnętrzu łatwo zauważyć spłaszczoną u dołu trójramienną kierownicę, obszytą perforowaną skórą. Całość dopełniają detale – Superb ma srebrne nakładki na pedały oraz listwy dekoracyjne przypominające włókno węglowe.

Skoda SportLine Skoda SportLine

Samochód ma ponadto kilka zmian technicznych. Oferowane jest w nim sportowe zawieszenie, którego charakterystykę pracy można zmieniać dzięki opcji Driving Mode Selection, a także elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS+ czy dwustopniowy system stabilizacji toru jazdy (ESC Sport). Samochód zawsze ma dwusprzęgłową przekładnie biegów DSG, występuje z mocnymi silnikami – m.in. 2.0 TSI (220 lub 280 KM) oraz 2.0 TDI (190 KM) – a także w połączeniu z napędem na przednie i na cztery koła.

Skoda SportLine Skoda SportLine

Skoda Kodiaq SportLine

Kolejnym modelem w sportowo stylizowanej odmianie jest Skoda Kodiaq SportLine. Samochód wyróżnia się bardzo dużymi obręczami kół, które mogą mieć rozmiar 19 lub 20 cali. Podobnie jak w Superbie mamy tutaj czarne wykończenie detali oraz nowe wzory zderzaków.

Skoda SportLine Skoda SportLine

We wnętrzu samochód ma sportowe fotele, które są obszyte częściowo skórą, a częściowo alcantarą, w dodatku mają kontrastowe srebrne przeszycia. Kodiaq ma też sportową kierownicę ze spłaszczeniem u dołu, a także srebrne nakładki na pedały i efektowne listwy dekoracyjne.

Skoda Kodiaq SportLine Skoda Kodiaq SportLine

Skoda Kodiaq SportLine standardowo jest wyposażona w reflektory LED, ale nie jest to wyposażenie tak istotne jak zawieszenie z amortyzatorami o zmiennej sile tłumienia, dwusprzęgłowa skrzynia DSG z funkcją zmiany biegów łopatkami przy kierownicy czy sportowe wskaźniki – na ekranie można zobaczyć stoper, chwilową moc silnika czy ciśnienie doładowania. Skoda Kodiaq SportLine występuje z napędem na przednie koła (z silnikami o mocy 150 KM) oraz napędem 4x4 i z mocnymi silnikami – topowe odmiany to 2.0 TSI (180 KM) oraz 2.0 TDI (190 KM).

Skoda SportLine Skoda SportLine

Skoda Karoq SportLine

Najnowszy model w gamie Skody to Karoqa w wersji SportLine, czyli kompaktowy SUV czeskiej marki i następca modelu Yeti, który nigdy nie by oferowany w podobnej odmianie. Podobnie jak inne modele w gamie samochód ma zmienione zderzaki, występuje jedynie z dużymi obręczami kół (18- i 19-calowe), a całość dopełniają czarne akcenty.

Skoda SportLine Skoda SportLine

We wnętrzu znaleźć można spłaszczoną u dołu kierownicę obszytą perforowaną skórą, srebrne nakładki na pedały i oczywiście kubełkowe fotele ciasno obejmujące ciało kierowcy. Oświetlenie tzw. ambientowe wprowadza do wnętrza nastrojowy klimat, szczególnie kiedy wybierze się podświetlenie w czerwonym kolorze – idealnie komponuje się ono z przypominającymi włókno węglowe dekoracjami deski rozdzielczej.

Skoda SportLine Skoda SportLine

Samochód może mieć usportowione zawieszenie z funkcją zmiany charakterystyki ich pracy, przekładnie DSG oraz napęd na przednie lub na cztery koła. Co ciekawe w ofercie mniejszego Karoqa znajdziemy mocniejszy silnik benzynowy niż było to w Kodiaqu, bo topową odmianę stanowi wersja 2.0 TSI o mocy 190 KM. A to sprawi, że Karoq powinien być nie tylko zwinniejszy w zakrętach, ale i szybszy na prostych od większego modelu.