[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Dwie Skody na czele sprzedaży nowych aut w Polsce

Po 11 miesiącach roku na czele rankingu najchętniej kupowanych nowych samochodów stoją dwa modele Skody, które idą łeb w łeb.

MS 2017-12-14
Skoda Fabia Skoda Fabia

W tym roku o tytuł najpopularniejszego modelu na polskim rynku rywalizują już tylko dwa modele. Co ciekawe, są to dwie Skody - Fabia i Octavia, które po 11 miesiącach roku dzielą zaledwie 73  egzemplarze.

Polski rynek nowych samochodów konsekwentnie poprawia w każdym miesiącu swoje wyniki, idąc po kolejny rekord. Przewodzi mu, niezmiennie z dużą przewagą, Skoda, która w minionym miesiącu zanotowała wzrost o 9,7 proc. wobec analogicznego okresu w roku poprzednim.

Siłą napędową marki pozostają modele Fabia i Octavia, między którymi rozegra się rywalizacja o tytuł numeru 1 polskiego rynku w 2017 roku. Znaczący wzrost zainteresowania zanotował także model Superb.

Łącznie sprzedaż samochodów nowych w listopadzie wyniósł 41 234 samochody, co stanowi wzrost o 10,8 proc. wobec analogicznego okresu w roku poprzednim. Od początku roku zarejestrowano już w Polsce 437 297 nowych samochodów, czyli o 17,4 proc. więcej niż w pierwszych jedenastu miesiącach roku poprzedniego.

Jeśli taki trend wzrostowy utrzyma się także w grudniu, kończący się rok ma szanse zakończyć się najlepszym wynikiem w historii polskiego rynku samochodowego, pobijając wynik z roku 2000, gdy w Polsce sprzedano ponad 468 000 aut.

Na tym tle szczególnie dobrze wypada forma Skody, która jako lider jest jedną z głównych sił rozpędzających rynek. W listopadzie dostarczyła na polskie drogi aż 5 672 samochody, to jest o 9,7 proc. więcej od wyniku osiągniętego w listopadzie zeszłego roku i stanowi 13,8 proc. wszystkich samochodów zarejestrowanych w tym okresie.

Dynamika wzrostu jest jeszcze większa w klasyfikacji rocznej i wynosi 19,1 proc. (56 826 egzemplarzy Skody zarejestrowanych w pierwszych jedenastu miesiącach roku, w porównaniu do 47 709 w analogicznym okresie w roku poprzednim). Udział rynkowy w tym okresie wynosi 13 proc.

Skoda Fabia w listopadzie zanotowała ogromny wzrost wyniku aż o 42,1 proc., do 2 092 rejestracji, co dało jej pozycję zdecydowanego lidera w zestawieniu miesięcznym i awans na pozycję lidera także w zestawieniu rocznym.

Przez nieznaczny spadek listopadowego wyniku, Octavia zajęła drugie miejsce w obydwu zestawieniach, po pierwszych jedenastu miesiącach roku tracąc do Fabii zaledwie nieco ponad 70 rejestracji (17 464 vs 17 390 rejestracji od początku roku). To między tymi dwoma modelami rozegra się w grudniu rywalizacja o tytuł numeru 1 polskiego rynku 2017 roku.