[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Dwie premiery Skody w Genewie – relacja na żywo

Dzisiaj startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Jedną z pierwszych konferencji prasowych organizuje Skoda, gdzie będziemy mogli zobaczyć dwie bardzo ważne premiery z punktu widzenia polskiego rynku. Zapraszamy na relację live prosto z imprezy.

Sebastian Kościółek 2017-03-07
Skoda w Genewie Skoda w Genewie

Już o godzinie 9:55 startuje konferencja prasowa podczas której będziemy mogli zobaczyć na żywo światową premierę dwóch specjalnych wersji Octavii - RS 245 i Scout. Żeby to zrobić, nie trzeba być w Genewie. Transmisja z wydarzenia pojawi się w okienku poniżej już za kilka minut.

Jedną z premier jest Skoda Octavia RS 245, czyli najmocniejsza drogowa wersja kompaktowego modelu z Czech. Auto ma pod maską silnik 2.0 TSI, którego maksymalna moc to 245 KM. Szczytowy moment obrotowy wynosi 370 Nm, a jednostka jest w standardzie połączona z 6-biegową przekładnią mechaniczną, a jako opcjonalne wyposażenie można zamówić 7-stopniową skrzynię dwusprzęgłową DSG, która to debiutuje w Octavii. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy. Prędkość maksymalna to 250 km/h.

Wersja RS 245 ma w standardzie elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego VAQ. Poza tym auto z zewnątrz praktycznie nie różni się niczym od zwykłej Octavii RS. Diabeł tkwi w szczegółach - samochód ma 19-calowe obręcze kół, do tego jest o 14 mm niżej zawieszony i ma o 38 mm poszerzony rozstaw tylnych kół w stosunku do przed liftowej RS 230, którą zastępuje. We wnętrzu standardowym wyposażeniem auta będzie 9,2-calowy ekran dotykowy.

Drugą premierą w Genewie jest wersja Scout, która otrzymała podobnie jak zwykła Octavia nowe, dzielone reflektory. Nowością po liftingu jest również 7-stopniowa przekładnia DSG oferowana z silnikiem 2.0 TDI o mocy 150 KM. W ofercie odświeżonej wersji nadal będzie dostępny mocniejszy, 184-konny motor 2.0 TDI oraz benzynowy 1.8 TSI o mocy 180 KM. Z oferty znika 110-konny silnik 1.6 TDI.

Scout w stosunku do zwykłej Octavii Combi jest o 30 mm wyżej zawieszony i ma osłony nadkoli progów oraz zderzaków wykonane z tworzywa. Auto ma w standardzie elektroniczną blokadę dyferencjałów.