Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Hybrydowa Škoda Octavia iV trafiła do policji

32 egzemplarze Skody Octavii iV z napędem hybrydowym typu plug-in zasiliły flotę Komendy Głównej Policji w Warszawie. Skody mogą poruszać się w trybie elektrycznym i dysponują silnikami, które produkują 204 KM i 350 Nm.

2021-10-07
Skoda Octavia materiały prasowe
Skoda Octavia w Policji

Pod koniec września 32 modele hybrydowej Skody Octavii iV w wersji Combi trafiły do Komendy Głównej Policji w Warszawie. Samochody z dedykowanym wyposażeniem będą wspierały funkcjonariuszy w codziennej pracy.

Škoda Octavia iV w wersji Combi może przejechać nawet do 65 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną (WLTP). Model imponuje nie tylko dużą łączną mocą silników osiągającą do 204 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 350 Nm, ale również sześciobiegową skrzynią DSG obsługiwaną elektronicznie w technologii shift-by-wire. Wszystko to sprawia, że codzienna jazda staje się dynamiczna i komfortowa. Model jest wyposażony także w innowacyjne systemy bezpieczeństwa, pomagające zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

Specjalne wyposażenie

Ponadto pojazdy zostały uzupełnione o specjalne wyposażenie, które ma ułatwić codzienną pracę policji. System uprzywilejowania w ruchu drogowym składa się z urządzeń świetlnych takich jak zespolona lampa ostrzegawcza na dachu pojazdu, lampa LED za przednią szybą oraz lampy LED w zderzaku przednim i wewnętrznej części klapy tylnej, a także głośnika umieszczonego w przednim zderzaku, który jest w stanie wyemitować do 118 dB. Oprócz tego Octavia iV zawiera przewoźny radiotelefon, metalową osłonę silnika, kratę oddzielającą przestrzeń dla pasażerów od bagażnika, a także zestawy pierwszej pomocy. Model został również specjalnie oznakowany charakterystycznym logo Policji, co czyni go rozpoznawalnym w przestrzeni publicznej.

Szkolenie dla policjantów 

Dodatkowo dla niemalże 100 funkcjonariuszy policji zostało przeprowadzone szkolenie, którego zadaniem było odpowiednie zapoznanie się z modelem Octavia iV. Podczas szkolenia policjanci otrzymali informacje, które pozwolą im na pełne wykorzystanie atutów pojazdu.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY