[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Hybrydowa Skoda Superb nadchodzi

Skoda wchodzi w fazę elektryfikacji swoich modeli, a na pierwszy ogień pójdzie model Superb.

Michał Szymaczek 2018-03-02
Nowa Skoda Superb Kombi

Pierwszym seryjnie produkowanym modelem Skody z napędem hybrydowym będzie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, flagowy Superb.

Skoda Superb ma być hybrydą typu plug-in, ładowaną z zewnętrznego źródła energii i mogącą pokonać kilkadziesiąt kilometrów na samej energii elektrycznej. Auto ma się pojawić w przyszłym roku.

Na razie mamy strzępy informacji i przypuszczeń. Według ostatnich publikacji, do napędu hybrydowego Superba służyć ma 1,4-litrowy silnik benzynowy, który przy współpracy z motorem elektrycznym da łącznie moc około 215 koni mechanicznych.

Sam napęd nie będzie oczywiście nową konstrukcją, bo w gamie Grupy Volkswagena hybryd przecież nie brakuje. Do Superba użyta zostanie konstrukcja znana z Volkswagena Passata GTE.

Od niemieckiego kuzyna Skodę Superb plug-in odróżnią jednak detale, jak mocniejsza bateria, a co za tym idzie, większy zasięg na prądzie. Litowo-jonowa bateria Passata o pojemności 9,9 kWh, dająca mu do 50 km zasięgu, w Skodzie będzie mieć 13 kWh, co przełoży się na zasięg do 70 km.

Idąc za ciosem, Skoda może w następnej kolejności umieścić hybrydowy napęd w SUV-ie Kodiaq, a potem także w modelach Karoq i Octavia. Wydaje się to zupełnie naturalnym posunięciem wobec poczynań rywali.

To jednak, kiedy i w jakiej formie hybrydowe napędy trafią do innych modeli Skody, uzależnione jest od zapotrzebowania ze strony klientów. Jak przyznają szefowie czeskiej marki, wiele zależy od tego, jak hybryda zostanie przyjęta w modelu Superb, a następnie ile klienci będą w stanie zapłacić za tę technologię.