[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Modelowa ofensywa Skody w Indiach

Skoda realizuje plan rozwoju całej Grupy Volkswagena w Indiach. W wyniku miliardowych inwestycji powstanie m.in. nowy model, oparty na koncepcie VISION IN.

MS 2020-02-26
Skoda VISION IN Skoda VISION IN

Skoda już od 2018 roku, w ramach projektu INDIA 2.0, jest odpowiedzialna za prowadzenie działań Grupy Volkswagen na indyjskim rynku. W ramach licznych inwestycji, które wyniosą około miliarda euro, Skoda konsekwentnie realizuje plan rozwoju w Indiach.

Producent przedstawił już m.in. koncepcję modelu Skoda VISION IN, przeznaczonego na rynek indyjski SUV-a, zbudowanego na specjalnie przygotowanej platformie MQB-A0-IN.

- Indie są jednym z najbardziej ekscytujących i obiecujących rynków wzrostu dla Grupy Volkswagen oraz jednym z pięciu największych rynków na świecie. Półtora roku temu zaczęliśmy pisać historię rozwoju projektu INDIA 2.0. Pierwsze modele opracowywane w ramach projektu INDIA 2.0 są już na ukończeniu, a koncepcja Skoda VISION IN, którą właśnie zaprezentowaliśmy, zdradza wygląd pierwszego samochodu produkcyjnego – komentuje Bernhard Maier, dyrektor Skoda Auto.

Ofensywa modelowa w Indiach

Wersja produkcyjna modelu VISION IN trafi do pierwszych klientów na początku 2021 r. Będzie to pierwszy model produkcyjny wykorzystujący nową platformę MQB-A0-IN przeznaczoną specjalnie dla tego regionu.

Oprócz produkcyjnej wersji koncepcyjnego modelu VISION IN, Skoda planuje wprowadzić na indyjski rynek również kolejne modele, które w Europie cieszą się dużym powodzeniem.

Zobacz także: gorące premiery Genewy 2020 - zapowiedź

Skoda Vision IN Skoda Vision IN

Skoda prowadzi kampanię modelową w Indiach

Skoda kieruje projektem INDIA 2.0 od połowy 2018 roku i tym samym jest również odpowiedzialna za modelową kampanię Grupy Volkswagen w tym regionie. W celu wzmocnienia swojej pozycji na tym ważnym, rozwijającym się rynku, Grupa zainwestuje łącznie blisko miliard euro, z czego 250 milionów euro zostanie przeznaczone na badania i rozwój.

Znaczenie regionu potwierdza otwarcie Skoda Auto DigiLab India. Producent samochodów rozwija sieć swoich centrów innowacji i lokalnie opracowuje nowoczesne rozwiązania w zakresie mobilności. Zespół Skoda Auto DigiLab India planuje łączyć siły z firmami technologicznymi i obiecującymi start-upami w kraju promując kapitał intelektualny i wspierając lokalne talenty.

Skoda Auto DigiLab India dąży do wykorzystania ogromnego potencjału, jaki oferuje subkontynent jako światowy lider na rynku oprogramowania i technologii. Pracując nad cyfrowymi projektami rozwojowymi i dostarczając rozwiązania dostosowane do rynku indyjskiego, Skoda Auto DigiLab India wspiera podstawową działalność Grupy w Indiach.

Wypracowane koncepcje czy rozwiązania będą udostępniane na innych rynkach, w tym celu Skoda Auto DigiLab India będzie ściśle współpracować z centrami innowacji producenta samochodów w Czechach, Izraelu i Chinach.

Zobacz także: elektryczny ID.3 to początek wysypu premier VW

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

ŠKODA MAGAZYN nr 03/2020

Nazwa Monte Carlo znaczy wiele dla Skody – teraz trafia ona również do najnowszego crossovera, modelu Kamiq. Auto wyróżnia się zadziorną stylizacją. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 02/2020

Coraz większa liczba samochodów o wysokich osiągach jest napędzana hybrydowymi układami napędowymi. Dziś ta technika pojawia się nawet w usportowionych kompaktach. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 01/2020

Czy dziś lepiej wybrać samochód hybrydowy czy elektryczny, a może jednak coś pomiędzy nimi, czyli hybrydę typu plug-in? czytaj dalej >>