Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Nowa Skoda Fabia – detale wnętrza

Na kilka dni przed premierą nowej Skody Fabii, producent prezentuje szkic wnętrza. Widać w nim podobieństwo do większej Octavii.

2021-04-30
Skoda Fabia - szkice wnętrza fot. materiały prasowe
Skoda Fabia - szkice wnętrza

Skoda ujawnia kolejne szczegóły nowej generacji modelu Fabia i po raz pierwszy pokazuje jego wnętrze w oficjalnym szkicu projektowym. Z zapowiedzi producenta wiemy, że auto oferuje więcej miejsca niż do tej pory, dając poczucie większej przestronności. Nie dziwi też fakt, że deska rozdzielcza Fabii będzie w pewnym sensie przeniesieniem designu i rozwiązań z większej Octavii.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Skoda Fabia tuż przed premierą

Nowa, czwarta już generacja Skody Fabii, oparta jest na platformie MQB-A0 Grupy Volkswagen, dzięki czemu jest dłuższa i szersza niż jej poprzedniczka. Nowe wymiary sprawiają, że wnętrze samochodu będzie bardziej przestronne, włącznie z większym bagażnikiem o pojemności spotykanej dotychczas w modelach segmentu C.

Skoda Fabia - szkice wnętrzafot. materiały prasowe
Skoda Fabia - szkice wnętrza

Jeśli chodzi o kokpit, tutaj symetrycznie zaprojektowana deska rozdzielcza z centralnym, wolnostojącym wyświetlaczem i kolorowymi poziomymi ozdobnymi elementami, ma podkreślać i zwiększać wizualnie szerokość wnętrza, zaś linia pod wyświetlaczem inspirowana jest charakterystycznym wyglądem grilla Skody.

Duże okrągłe kratki nawiewu po prawej i lewej stronie to nowe dla Fabii akcenty, podobnie jak kolorowe elementy w konsoli środkowej i nowo zaprojektowane chromowane klamki drzwi.

Wspomniany duży, wolnostojący wyświetlacz, dominuje we wnętrzu nowej Skody Fabii, wprowadzając ten model w świat technologii zarezerwowany dotychczas dla większych aut. Ekran dotykowy umożliwia łatwe sterowanie nowoczesnymi systemami infotainment oraz wieloma innymi funkcjami pojazdu.

Szkic projektowy przedstawia również konfigurowalny wirtualny kokpit, który jest kluczową cechą większych modeli Skody, a teraz debiutuje jako opcja dla modelu Fabia.

Skoda zaprasza na światową premierę online modelu, która odbędzie już 4 maja o godzinie 19:00. Zaraz potem na stronie auto-motor-i-sport.pl pokażemy nową Fabię w całej okazałości, a póki co przeczytajcie naszą relację z jazdy nową Fabią, na etapie testów przedprodukcyjnych.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 650 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 07/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2021

Przyjęło się, że samochody elektryczne sprawdzają się jedynie w mieście, jednak najnowsze modele potwierdzają, że to nie do końca prawda. Widać to na przykładzie Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2021

Większość kierowców kojarzy, że samochody elektryczne można ładować na ogólnodostępnych ładowarka, ale wiedzą też, że tych jest w Polsce nadal niewiele, ale czy są też inne sposoby? czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 05/2021

Chociaż to zaskakujące, nie każdy kierowca chce jeździć SUV-em – dla takich osób stworzono uterenowione kombi. W ofercie Skody znajdziemy dwa modele tego typu: Octavię i Superba Scout. czytaj dalej >>