Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Nowa Skoda Fabia to wyższy poziom Simply Clever

W nowej Skodzie Fabii producent zmieścił przeszło 40 rozwiązań, które ułatwiają kierowcy korzystanie z samochodu. Wśród nich m.in. parasol w drzwiach czy gniazdo USB w lusterku.

2021-08-12
Skoda Fabia 2021 fot. materiały prasowe
Skoda Fabia 2021

Nową odsłonę Skody Fabii charakteryzuje przestronne wnętrze oraz wysoki komfort prowadzenia, a do tego bogate wyposażenie w standardzie oraz szereg pakietów do wyboru. Ponadto nowy model oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko zapewnią komfort prowadzenia auta, ale zadbają również o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów – dzięki wielu funkcjom gwarantującym odpowiednie zabezpieczanie przedmiotów podczas jazdy.

Skoda od wielu lat ułatwia codzienne użytkowanie samochodu dzięki konsekwentnemu wprowadzaniu inteligentnych rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nowa generacja modelu Fabia oferuje aż do 43 funkcji, czyli więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Pięć z nich to nowości w portfolio Skody, a osiem kolejnych jest dostępnych dla modelu Fabia po raz pierwszy. Zupełnie nowe propozycje, takie jak zdejmowany uchwyt na kubki między przednimi fotelami, uzupełniają klasyczne już ułatwienia dla kierowców i pasażerów, takie jak parasol ukryty w drzwiach kierowcy czy uchwyt na bilet parkingowy przy słupku A.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Pięć nowych rozwiązań debiutujących w Skodzie

Skoda po raz pierwszy prezentuje pięć nowatorskich funkcji zwiększających komfort podróżowania nową generacją modelu Fabia. Są to między innymi:

  • specjalny schowek umieszczony w bocznej ścianie bagażnika oszczędzający miejsce, który może zostać wyciągnięty, by zabezpieczyć przewożone przedmioty;
  • wyjmowany uchwyt na kubek między przednimi siedzeniami zapewniający większą elastyczność we wnętrzu;
  • nowy klips do mocowania karty kredytowej lub biletu parkingowego,
  • elastyczny uchwyt na długopis w schowku w konsoli środkowej, które pomogą utrzymać porządek.

Skoda Fabia 2021fot. materiały prasowe
Skoda Fabia 2021

Pasażerowie z tyłu mogą bezpiecznie przechowywać drobne przedmioty w specjalnym schowku. Jest on idealnie wpasowany między konsolą środkową a tylnym siedzeniem. Lista rozwiązań zwiększających komfort obejmuje także zdejmowaną osłonę przeciwsłoneczną dachu panoramicznego, która zapewnia idealną ochronę przed słońcem wewnątrz pojazdu i zwiększa wygodę pasażerów. Można ją złożyć do jednej trzeciej rozmiaru i schować pod pokrywą bagażnika.

Osiem funkcji znanych z innych modeli Skody

Osiem rozwiązań, dobrze znanych z innych modeli Skody, jest teraz dostępnych również dla modelu Fabia. Obejmują na przykład wielofunkcyjną kieszeń do przechowywania, którą można przymocować pod osłoną bagażnika. Dzięki temu przeważnie nieużywana przestrzeń staje się idealnym miejscem do przechowywania płaszczy lub kurtek i może pomieścić przedmioty o wadze do 3,5 kg. Innym rozwiązaniem są kieszenie do przechowywania smartfonów na oparciach przednich siedzeń, znane z modeli Octavia i Enyaq iV.

Skoda Fabia 2021fot. materiały prasowe
Skoda Fabia 2021

Ponadto przegródki na karty i monety w schowku na rękawiczki pomogą lepiej zorganizować przestrzeń. Składane oparcie przedniego siedzenia pasażera to kolejny dodatek do gamy funkcjonalności dostępnych dla nowego modelu Fabia, podobnie jak gniazdo USB-C w lusterku wstecznym, które może być używane do zasilania np. kamery samochodowej. Tylne lampki do czytania można wygodnie obsługiwać z przodu – jest to idealne rozwiązanie dla dzieci podróżujących na tylnych siedzeniach, które są zbyt małe, aby samodzielnie włączyć oświetlenie.

Smartfony mogą być ładowane indukcyjnie dzięki rozwiązaniu Phone Box. Opcjonalnie dostępna jest również osłona progu bagażnika, którą można rozłożyć, gdy pokrywa bagażnika jest otwarta. Zapobiega ona zarysowaniom lakieru, a odblaski zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo podczas pakowania samochodu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 650 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 14/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2021

Napęd elektryczny podbija nie tylko świat samochodów drogowych, ale i wyczynowych. Skoda we współpracy z marką Kreisel Electric opracowała właśnie koncepcyjne auto rajdowe z takim rodzajem napędu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2021

Największy SUV w gamie modeli Skody został właśnie odświeżony - dotyczy to każdej z szerokiej palety wersji tego modelu. Sprawdźmy co zmieniło się w tym modelu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

Czeski samochód miejski od lat jest jednym z najpopularniejszych samochodów na polskim rynku, jednak tym razem, do cenionych od lat praktycznych cech, dodano coś jeszcze – sporo designerskich smaczków. czytaj dalej >>