[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Nowa Skoda Octavia w produkcji - co się zmieniło?

Odświeżona Skoda Octavia opuszcza od kilku tygodni zakłady w Mlada Boleslav. Przez ostatnie 21 lat na świecie pojawiło się ponad pięć milionów egzemplarzy tego modelu. Zobaczcie, co zmieniło się w najnowszej wersji?

amis 2017-02-24
Skoda Octavia FL 2017 Skoda Octavia FL 2017 (fot. Sebastian Kościółek)

Najwięcej kontrowersji wzbudziła zmiana wyglądu przedniej części nadwozia. Octavię wyposażono w przeprojektowany przedni i tylny pas nadwozia oraz szereg nowych udogodnień. Wśród nich znajdziemy przednie światła wykonane w całości w technologii LED oraz innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i komfortu.

Odświeżono wygląd deski rozdzielczej oraz panelu klimatyzacji. Nowe nastrojowe oświetlenie Ambiente zamontowane w panelach drzwi wprowadza do kabiny klimat, a kierowca może wybrać jedną z dziesięciu barw. Do rozwiązań „Simply Clever" dołączyły kolejne innowacje: dwa gniazda USB dla osób siedzących z tyłu, składane stoliki w oparciach przednich siedzeń, wyjmowana latarka LED mocowana w bagażniku wersji kombi, podgrzewana kierownica i spersonalizowane kluczyki.

Skoda Octavia FL 2017 Skoda Octavia FL 2017

Topowy system nawigacyjny Columbus wyposażono w ekran o przekątnej 9,2 cala oraz moduł LTE dla superszybkiego przesyłu danych, wykorzystywanego także jako hotspot wi-fi dla pasażerów. Wybrane smartfony mogą być ładowane indukcyjnie poprzez Phonebox.

W nowym modelu pojawiły się mobilne usługi online Skoda Connect, które zapewniają bieżący dostęp do informacji, nawigację w czasie rzeczywistym i zdalny dostęp do samochodu. Nowa Octavia wyznacza standardy w segmencie pod względem przestronności, funkcjonalności, bezpieczeństwa i komfortu kabiny, designu i stosunku ceny do jakości.

Czeski producent zadbał o to, żeby w nowym modelu pojawiły się nowe systemy wspomagające kierowcę. Na liście rozwiązań znajdziemy takie systemy jak asystent jazdy z przyczepą, funkcja predykcyjnej ochrony pieszych, czujniki ruchu w martwym polu i ruchu za samochodem oraz aktywna funkcja ochrony kierowcy i pasażera z przodu Crew Protect Assist, działająca razem z kontrolą odstępu Front Assist oraz systemem awaryjnego hamowania w ruchu miejskim.

Skoda Octavia FL 2017 Skoda Octavia FL 2017

Dla wersji liftback oraz kombi przygotowano paletę czterech jednostek benzynowych TSI, czterech wysokoprężnych TDI oraz wersję G-TEC (fabryczna instalacja CNG) o rozpiętości mocy od 85 do 184 KM.

Wszystkie wersje napędowe (poza podstawowymi jednostkami TSI i TDI) dostępne są z nową, siedmiobiegową automatyczną skrzynią dwusprzęgłową DSG. Jako opcja występuje także zawieszenie adaptacyjne DCC o zmiennej charakterystyce pracy – od komfortowej po sportową. Wszystkie jednostki napędowe spełniają normę emisji spalin Euro 6.

Skoda Octavia FL 2017 Skoda Octavia FL 2017

Skoda Octavia to najpopularniejszy model czeskiego producenta. Od momentu debiutu w 1996 roku na całym świecie na samochody znalazły ponad pięć milionów Klientów.

Pierwsza generacja, której produkcja trwała od 1996 roku do końca listopada 2010 roku, znalazła ponad 1,4 miliona nabywców. Druga generacja tylko zwiększyła sukces pionierskiego modelu: między 2004 a 2013 rokiem Skoda sprzedała ponad 2,5 miliona jego egzemplarzy. Trzecia odsłona Octavii, filaru gamy modelowej Skody, jest wytwarzana od listopada 2012 roku. Pod koniec marca 2016 roku hale produkcyjne w Mlada Boleslav opuścił już milionowy egzemplarz tej generacji. Do końca 2016 roku wyprodukowano już w sumie 1,4 miliona trzeciej generacji tego modelu.

Skoda Octavia FL 2017 Skoda Octavia FL 2017

Obok centralnych zakładów marki w Republice Czeskiej, Skoda Octavia jest produkowana także w Chinach, Indiach, Rosji, Kazachstanie i na Ukrainie na tamtejsze rynki. Najnowsza, udoskonalona odsłona tego modelu będzie wytwarzana także w zakładach w Algierii.