Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Nowa rajdowa Skoda Fabia wchodzi do gry

Skoda Fabia czwartej generacji wchodzi do sprzedaży, tymczasem na rajdowe trasy wyjedzie niebawem nowa odsłona skutecznej rajdowej broni - Fabii Rally2.

2021-09-29
Skoda Fabia Rally2 fot. materiały prasowe
Skoda Fabia Rally2 nowej generacji

Skoda Motorsport pracuje nad rajdową wersją zupełnie nowej Skody Fabia. Pierwszy prototyp nowej generacji Skody Fabia w wersji Rally2 został już przetestowany na drogach asfaltowych i szutrowych w Czechach, Francji i Hiszpanii.

Skoda Fabia czwartej generacji pojawiła się na międzynarodowych rynkach. Teraz w jej ślady pójdzie również wersja rajdowa. Skoda Motorsport rozpoczęła już testy nowej Skody Fabia w wersji Rally2. Pierwszy prototyp został już przetestowany na trasach szutrowych i asfaltowych w Czechach, Francji i Hiszpanii.

– Nowa Skoda Fabia w wersji Rally2 weszła w fazę rozwoju i testów. Na szczęście nasi technicy mogą opierać się na wszechstronnym know-how i doświadczeniu trwającego projektu Skoda Fabia Rally2 evo, który niezmiennie odnosi duże sukcesy na całym świecie – komentuje Michal Hrabánek, szef Skoda Motorsport.

Od kwietnia 2015 roku Skoda Fabia zbiera więcej trofeów rajdowych niż jakikolwiek inny samochód w swojej kategorii. Począwszy od wersji R5, która później została przemianowana na Rally2, model rajdowy do dziś zdobył dziewięć tytułów w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA, licznych mistrzostwach regionalnych i krajowych, prawie 1400 zwycięstw w klasyfikacjach generalnych i klasowych, a także blisko 3300 miejsc na podium na całym świecie. Skoda Motorsport sprzedała już ponad 400 egzemplarzy wersji R5, Rally2 i Rally2 evo.

Zgodnie z regulaminem FIA dotyczącym Rally2 nowa generacja Skody Fabia Rally2 została ponownie wyposażona w silnik benzynowy z turbodoładowaniem o pojemności 1,6 litra połączony z pięciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów i napędem na cztery koła z mechanizmami różnicowymi.

Nowa generacja Skody Fabia Rally2 zadebiutuje w 2022 roku.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 650 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 14/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2021

Napęd elektryczny podbija nie tylko świat samochodów drogowych, ale i wyczynowych. Skoda we współpracy z marką Kreisel Electric opracowała właśnie koncepcyjne auto rajdowe z takim rodzajem napędu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2021

Największy SUV w gamie modeli Skody został właśnie odświeżony - dotyczy to każdej z szerokiej palety wersji tego modelu. Sprawdźmy co zmieniło się w tym modelu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

Czeski samochód miejski od lat jest jednym z najpopularniejszych samochodów na polskim rynku, jednak tym razem, do cenionych od lat praktycznych cech, dodano coś jeszcze – sporo designerskich smaczków. czytaj dalej >>