[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Nowoczesne SUV-y Skody – Karoq i Kodiaq

SUV-y oferowane przez Skodę to przede wszystkim auta wyposażone w wysokiej klasy, praktyczne innowacje technologiczne, podnoszące poziom bezpieczeństwa oraz zapewniające kierowcy i pasażerom poczucie komfortu i przyjemności z jazdy.

MS 2018-09-10
Skoda Kamiq Skoda Kamiq, fot. Skoda

W momencie wejścia na rynek, SUV-y cieszyły się popularnością głównie przez połączenie cech samochodu osobowego i terenowego, będąc przeznaczonymi dla kierowców prowadzących aktywny tryb życia. Obecnie modele z tego segmentu to nie tylko pojazdy dostosowujące się do zmiennych warunków drogowych, „górujące” nad innymi samochodami na drogach.

Technologie w służbie bezpieczeństwa

Tym co wyróżnia modele Skoda Kodiaq i Karoq jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa poprzez zastosowanie szeregu najwyższej jakości rozwiązań technologicznych, zarezerwowanych zazwyczaj dla samochodów klasy premium.

BLIND SPOT DETECT – czujnik martwego pola wykrywa pojazdy znajdujące się poza zasięgiem lusterek samochodowych i informuje o nich kierowcę w trakcie wyprzedzania lub zmiany pasa ruchu, a TRAFFIC JAM ASSIST wykorzystuje aktywny tempomat i asystenta pasa ruchu, pomagając uniknąć kolizji spowodowanej utratą koncentracji kierowcy w trakcie długiej jazdy. Funkcja wykrywania zmęczenia, na podstawie monitorowania zachowań kierowcy, ostrzega go o potrzebie odpoczynku i zrobienia przerwy w podróży.

Dodatkowo funkcjonalności Skoda Connect obejmują rozwiązania takie jak Infotainment Online, wskazujące kierowcy lokalizacje najbliższych stacji benzynowych, dostępne w pobliżu miejsca parkingowe oraz na bieżąco przedstawiające informacje na temat korków czy remontów na drogach i wprowadzające aktualizacje tras w systemie nawigacyjnym. Pakiet usług Care Connect zaś umożliwia automatyczne wezwanie pomocy drogowej w razie wypadku, podając lokalizację pojazdu i wszelkie niezbędne informacje.

Skoda SportLine Skoda SportLine

Hotel na kółkach

Przestronność i możliwość dostosowania wnętrza auta do aktualnych potrzeb kierowcy to jedna ze sztandarowych cech samochodów z segmentu SUV. Model Kodiaq, który może być wyposażony w 7 miejsc, pojemny bagażnik, dochodzący nawet do 2 065 litrów idealnie nadaje się do długich, rodzinnych podróży.

Dodatkowa możliwość przesuwania tylnej kanapy w przód i w tył pozwala dostosować pochylenie oparcia. Dostępny na wyposażeniu auta opcjonalny Pakiet Komfortowego Snu, zawiera m.in. specjalne, rozkładane zagłówki dla pasażerów w drugim rzędzie siedzeń, umożliwiając odbywanie długich podróży w komfortowych warunkach.

W modelu Skoda Karoq standardowa pojemność bagażnika wynosi 521 l, a system Vario Flex z niezależnymi fotelami umożliwia powiększenie go do 1 630 l. Współcześni kierowcy, prowadzący zróżnicowany tryb życia, mogą spontanicznie wyruszyć w weekendową, zamiejską wycieczkę zabierając ze sobą rodzinę i wszystkie potrzebne rzeczy, nie martwiąc się przy tym o komfort jazdy czy brak odpowiedniej ilości miejsca wewnątrz pojazdu.

Skoda Karoq Sportline Skoda Karoq Sportline, fot. Skoda

Jazda w różnych warunkach

Dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu DCC, Skoda Karoq dostosowuje się do indywidualnego stylu podróżowania kierowcy. Ustawienie jednego z trzech dostępnych trybów jazdy: Normal, Sport lub Comfort odbywa się za pomocą uruchomienia jednego przycisku, który nadaje jednostce sterującej odpowiednie parametry przy nieustannej analizie informacji ze wszystkich czujników samochodowych.

Jeśli jeden z czujników wykryje gwałtowne zachowanie kierowcy, np. nagły manewr spowodowany ominięciem przeszkody, DCC dostosuje odpowiednie ustawienia, zapewniając bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a następnie powróci do wcześniej ustawionego trybu.

SUV-y marki Skoda mogą być wyposażone w napęd 4x4, który charakteryzuje się odpowiednim rozdziałem momentu obrotowego na obie osie, a także potrafi szybko reagować na każdą zmianę warunków na drodze. Samochody dodatkowo wyposażone w tryb Offroad dla napędu 4x4 zachowują pełną kontrolę i efektywność przenoszenia napędu również poza drogami asfaltowymi.

Zastosowanie międzyosiowego sprzęgła napędu 4x4, który w trudnych warunkach drogowych jest płynnie rozdzielany pomiędzy koła przedniej i tylnej osi, podróżowanie zarówno po wyboistych trasach górskich terenów, jak i wąskich uliczkach miejskich jest zawsze bezpieczne i ekonomiczne.