REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Nowoczesne multimedia w Skodzie Enyaq iV

Elektryczna Skoda Enyaq iV została wyposażona w 13-calowy wyświetlacz, nowy cyfrowy zestaw wskaźników i specjalne usługi online.

2020-12-28
Skoda Enyaq iV fot. materiały prasowe
Skoda Enyaq iV

Nowoczesny system multimedialny w modelu Skoda Enyaq iV oparty jest na najnowszej generacji modułowych systemach Infotainment i oferuje liczne funkcje online. Centralny element systemu to ekran dotykowy o przekątnej nawet do 13 cali, który można obsługiwać za pomocą gestów oraz asystenta głosowego Laura.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Najważniejsze funkcje wyświetlane są na zmodernizowanym ekranie cyfrowego zestawu wskaźników o przekątnej 5,3 cala. Dostępne są cztery różne układy cyfrowego kokpitu, a jego obsługa jest bardzo komfortowa dzięki wielofunkcyjnej kierownicy. Aplikacja Skoda Connect umożliwia także zdalną obsługę ładowania akumulatora oraz klimatyzacji.

Wyświetlacz w modelu Enyaq iV ma aż 13 cali i jest największy wśród modeli marki. Kierowca może dostosować jego układ i obsługiwać urządzenie za pomocą dotyku, suwaka dotykowego, gestów dotykowych multi-touch i ruchów dłoni. Ponadto wyświetlacz można też obsługiwać za pomocą cyfrowego asystenta głosowego Laura. Asystent rozumie 15 języków, a w sześciu z nich rozpoznaje płynnie wypowiadane zdania. Zmodernizowany cyfrowy kokpit wyświetla na 5,3-calowym ekranie najważniejsze informacje, takie jak: prędkość, dane na temat jazdy, wskazówki nawigacji i informacje z aktywnych systemów wspomagających. Kierowca może intuicyjnie przełączać się między widokami za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Doskonały dźwięk i łączność z telefonem

Oprócz radia analogowego system Infotainment odbiera także sygnał cyfrowy DAB oraz radia internetowe i hybrydowe. Wzmacniacz 20 W z czterema kanałami zapewnia idealny dźwięk. Za pomocą technologii SmartLink, Android Auto lub Apple CarPlay można bezprzewodowo zintegrować telefon z systemem, a także ładować go indukcyjnie poprzez Phone Box. W modelu Enyaq 50 iV z 10-calowym wyświetlaczem z przyciskami dotykowymi w standardzie dostępne są cztery głośniki, a w modelu Enyaq 60 iV – osiem głośników. System audio CANTON z dwunastoma głośnikami dostępny będzie jako wyposażenie opcjonalne.

Zawsze online

Stałe połączenie z Internetem, dzięki wbudowanej karcie eSIM, zapewnia wsparcie online dla wielu funkcji, np.: informacji o ruchu drogowym lub nawigacji podczas planowania trasy. Usługi Skoda Connect na telefony komórkowe oferują specjalne funkcje dla samochodów elektrycznych. Dzięki temu, poprzez aplikację Skoda Connect lub portal internetowy, właściciel może zdalnie sterować ładowaniem akumulatora lub włączyć klimatyzację przed rozpoczęciem podróży. Ponadto połączenie z Internetem umożliwia aktualizację map i oprogramowania systemu w trybie OTA.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 300 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>